Cinselliğin Yanında veya Karşısında Olmak
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.


  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Cinselliğin Yanında veya Karşısında Olmak

  Cinsellikle ilgili yaşanan sorunların temelinde cinsel eylemi herhangi bir organ fonksiyonu olarak görememek yatıyor.

  Göz, ağız, burun, kulak gibi organların fonksiyonlarını  ve çalışmasını nasıl rahatlıkla kabul edip  tüm beden ve zihnin faydasına kullanılabiliyorsak cinsel organ fonksiyonlarına bu görüşe sahip olamıyoruz.

  Cinsellikle ilgili tabular, yetiştirilme tarzı ya da toplumsal yasaklar bu olgunluğa erişmeye engel oluyor.

  Oysa cinsel organların da burun, göz ya da böbrek gibi  bütünün faydasına olacak bir çalışma programları vardır. Cinsel organların da vücudun bütününe ve  işleyişine olan faydasıyla ilgili  felsefeye gerek yoktur.

  Hiçbir kültürde koku almak ayıplanmadığı, üzerine konuşulması yasaklanmadığı için burunun koku alma görevini yerine getirmesine karşı çıkılmaz ve  hiçbir kültürde koku almak çokça abartılıp performans göstergesi kabul edilmediğinden (en azından ben bilmiyorum) koku alma saplantılı bir hale gelmez.

  Cinsel organlar  kadın ve erkek birlikteliğinde birbirlerine fayda sağlayacak şekilde yaratılmışlardır. Gül kokusunun bedene faydası için nasıl ki burun aracılık eder, vajen – penis birlikteliği de eril-dişil enerji dengesini sağlamaya, hayatın devamlılığına, varoluşun sürmesine aracılık eder.

  Vajen ve penis birlikteliği anatomik ve fizyolojik olarak eril ve dişil enerjinin birleşme ve bir olma halini deneyimleyecek şekilde tasarlanmıştır.

  Neslin devamlılığına yönelik bu tasarımın erkek ve kadın için sağaltıcı bir etkisi vardır.

  Cinsel birleşmede salgılanan serotonin ve oksitosinin hormonların hem erkek hem de kadın için fiziksel sağlığa katkısının  yanında muhabbeti, aşkı, sevgiyi, güven duygusunu arttırıcı etkisi olduğunu biliyoruz.

  Şu gerçeği anlamalı ve buna göre hareket etmek zorundayız. Cinsel enerji; cinsel organlar zihin ve bedene fayda sağlayacak şekilde yaradılış programının bir parçasıdır. Toplumsal kodlamalarla oluşturulan cinsel tabular erkeğe, kadına ve aile bütünlüğüne zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Aşkla, sevgiyle kalın efendim.

  Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için: Cinsel Sorunlara Çözüm Atölyesi 

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

   Bir yorum yazınız