DR. AYŞE DUMAN’IN HAMİLELİK EĞİTİMİNE KATILANLARIN İZLENİMLERİ
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.


  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  DR. AYŞE DUMAN’IN HAMİLELİK EĞİTİMİNE KATILANLARIN İZLENİMLERİ

  DR. AYŞE DUMAN’IN HAMİLELİK EĞİTİMİNE KATILANLARIN İZLENİMLERİ

  Op. Dr. Ayşe Duman’ın kadınların doğum korkularını gidermelerine yardımcı olan huzurlu doğuma erişmenin yollarını çeşitli teknikleri kullanarak anlattığı Doğum ve Hamilelik eğitimine katılanlar izlenimlerini anlattı:

  -Açıkçası buraya gelirken buradan bu kadar huzurlu ayrılacağımı tahmin etmiyordum. Teknik bilgiler doğuma giderken ne götürücez vs… tarzı bir konferans hayal etmiştim. Ama bu gün resmen bana ayrılmış, sadece beni ilgilendiren her şeyle donatılmış bir gündü. Kendimi uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim. Benim için çok özel bir “terapi” oldu. Sanki düşündüğüm endişelendiğim beni korkutan her şey tespit edilmiş ve adeta zihnimi okuyan bir tarzda yok edilmeye çalışılıyordu. Korkunun endişenin yersiz olduğunu korkuya ihtiyacım olmadığını anladım. Ve ben bu teknikleri sadece doğum yolculuğunda değil hayatımın her safhasında beni mağdur eden durumlarda kulllanacağım. Artık zihnimdeki doğum ağrılı sancılı başa çıkılamaz acılarla dolu bir evre değil, keyiflu bir yolculuk haline geldi. Teşekkür ederim Ayşe Hocam.

  -Oldukça gergin olarak geldiğim bu güzel yerden gevşemiş olarak ayrılıyorum ne mutlu.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız