E.F.T (Emotional Freedom Tecniques) YÖNTEMİ NEDİR?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

Randevu İçin Hemen Arayın!

E.F.T (Emotional Freedom Tecniques) YÖNTEMİ NEDİR?

E.F.T (Emotional Freedom Tecniques) YÖNTEMİ NEDİR?

E.F.T  Yöntemini (duygusal özgürleşme) bir çeşit enerji psikolojisi tekniği, bir çeşit elle yapılan akupunktur olarak değerlendirebiliriz. Duyguların ve bedende oluşturdukları enerjilerin beden davranışlarına olan etkilerinden yola çıkarak sıkışmış olan enerjileri açmak, sıkışmalara yol açan duygulardan özgürleşmek için uygulanan bir tekniktir.

 E.F.T  hangi durumlarda kullanılır ve faydalı olur? Yan etkisi var mı?

E.F.T  kendimizi değiştirmek, formatlamak, hayatımızda yeni bir sayfa açmak istediğimizde atılması gereken adımları kolaylaştıran çok önemli bir malzemedir. Çünkü aklımızla karar verdiğimiz davranışları yapma enerjimizi sömüren kirli bilgiler; bastırılmış duygular, negatif hipnozlardan başka bir şey değildir. Bu noktada  E.F.T  akılla karar verdiğimiz adımları atmak için gerekli enerjinin, iradenin açığa çıkmasını, kullanılmasını, dolayısıyla değişimi kolaylaştırır.

Bu çerçevede  E.F.T ;

– Bedenin fizyolojik davranışlarını engelleyen vajinismus, doğum korkusu, gebe kalamama, öfke patlamaları, yeme bozuklukları, uyku sorunu, uçağa binememe, sosyal fobi gib her türlü sorunda kullanılabilir.

– Fiziksel herhangi bir tıbbi tedavinin başarı şansını arttırmak için kullanılabilir.

– Ameliyat ve benzeri müdahaleler sonrası bedenin toparlanmasını hızlandırmak için kullanılabilir.

Bu ve benzeri durumlarda  E.F.T  hiçbir yan etkisi olmayan, güvenle uygulanabilecek bir yöntemdir.

E.F.T Yöntemini kimler uygulayabilir, herkeste fayda sağlar mı?

Tekniğin püf noktalarını öğrenmiş herkes E.F.T tekniğini uygulayabilir. Ancak yarar sağlaması için kişinin bilinçli aklıyla değişime karar vermiş, değişim sorumluluğunu alarak yapılması gerekenleri yapması şarttır. Unutmamak gerekir ki, E.F.T şifa için bir malzemedir. İnsanın yapılanmasında, şifasında gerekli olan malzemeleri de kullanmak önem arz eder.

Yorumlar

    Bir yorum yazınız