İLK GECE KORKUSU NASIL AŞILIR?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.


  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  İLK GECE KORKUSU NASIL AŞILIR?

  İLK GECE KORKUSU NASIL AŞILIR?

  Evlilikle kişinin yaşam alanıyla beraber bedeni, bedenin fonksiyonları ve haz alanları da  değişir.

  Bu değişim, paylaşımla genişleme şeklinde programlanmıştır insanın yaradılışında. Fakat  koşullanmaları, bilinçaltı kalıpları, negatif hipnozları varoluş programının çalışmasını bozarak insanı ihtiyacı olan cinsel yaşamdan uzaklaştırabilir.

  Evlilik sağlıklı cinsel yaşam alanıyken ilk gece korkuları, cinsel yaşamı kabusa çevirebilir.

  İlk gece korkularıyla yaşanan cinsel deneyim kadınlar için ağrılı acılı,erkekler için performans  ankisiyetesi ile istenmeyen sonuçlar doğurur.

  İlk gece korkularıyla başlayan cinsel deneyimler kadında vajinismusa neden olabilir.

  Erkekteki ilk gece korkuları empotans (sertleşme sorunu) veya erken boşalmayala kendini ifade edebilir.

  Son tahlilde ilk geceye ait korkular bedene hakim olduğunda, beden fonksiyonlarını yapamaz.İlk gece de çiftlere keyifli deneyimler yaşatabilecek cinsel enerji yerini ilk gece korkularına bıraktığında bedenler ne yapacağını bilemez.Oysa her kadın ve erkeğin bedeninde cinsel yaşam programı vardır ve hazla harmanlanmıştır.Korkunun hakim olduğu bedende haz almak bir yana, sıradan bir birleşme bile olamaz.

  Zihin-beden bütünlüğünde yaşanan cinsellikle korunan evliliğin düşmanıdır, ilk gece korkuları. Çiftler evlilik öncesi korkularını fark etmeli,kabul etmeli ve akıtmalıdır bu düşmandan korunmak için.

  Yok sayılan, görmezden gelinen korkular bedenin en derinlerine gömülür ve fonksiyon bozukluklarına yol açar daha ilk geceden.

  Bu nedenle ilk gece yaşanmadan  ‘korkulan başa gelmeden’ ilk gece korkularından özgürleşilmeli.

  Konu ‘korkudan özgürleşmek’ olduğunda zihinsel iyileşme tekniklerinden bahsetmek gerekir.Özellikle E.F.T (duygusal özgürleşme tekniği) ilk gece korkusundan özgürleşmek için etkin ve güvenli bir yöntemdir.

  İlk gece; korkulardan özgürleşmiş zihin-beden bütünlüğünde yaşandığında ancak balayı ‘balayı’ olarak yaşanabilir.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız