RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Hakkında

  Hakkında

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında mezun oldu. 1990-1996 yılları arasında Süleymaniye Doğumevi’nde uzmanlık eğitimini aldı. Aynı hastanede baş asistanlık görevinde bulundu. Daha sonra, çeşitli hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yaptı. 1997 yılında kendi muayenehanesini açarak hasta kabulüne başladı. Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları başta olmak üzere çeşitli STK’ların “insani yardım” projeleri kapsamında Afrikalı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görevler aldı. Bunun yanında; çeşitli kadın kuruluşları ve yerel yönetimlerin düzenlediği seminerlere iştirak ederek “doğum” üzerine eğitimler verdi.

  Son yıllarda “Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım” farkındalığı ile kadınlara verdiği hizmet alanını genişleten Duman, “Dikey Doğum Koltuğu” projesini geliştirerek, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bir çok ödüle layık görüldü.

  2017 tarihinde 30 yıllık bilgi birikimi ile harmanladığı kadın mahremiyetine saygılı, doğum süreci ve sonrasında anne adaylarının hem rahat etmesini sağlayacak hem de mahremiyet ihlalini engelleyecek patentli ‘Hubla Design Doğum Elbisesi’ni tasarladı.

  Aktif olarak kullandığı sosyal mecralarda kadın hastalıkları, hipnotik hikayeler, ruh zihin beden bütünlüğünde kadınlık  ile ilgili bilgilendirici içerikler üreterek kadınlara her alanda ulaşmayı hedeflemiştir.

  Ruh-beden-zihin bütünlüğünde Kadınlığın Keşfi ve Kolay Doğum isimli iki kitabı yayımlanan Op. Dr. Ayşe Duman; EFT, hipnoz, imajinasyon ve dua gibi zihinsel iyileşme tekniklerini kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanmaya özen göstermekte..

  Dr. Duman hâlen İstanbul Üsküdar’daki muayenehanesinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak faaliyetlerine bütüncül tıp yaklaşımıyla devam etmektedir.