KOLAY DOĞUMUN İPUÇLARI
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  KOLAY DOĞUMUN İPUÇLARI

   

  kolay dogumun ipuclari

  Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu yakında kitapçılarda…

  Op. Dr. Ayşe Duman tarafından kaleme alınan Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu isimli beklenen kitap çıktı. Çok yakında tüm seçkin yayınevlerinden temin edebileceğiniz kitapta, doğumla ilgili birçok soruya cevap veriliyor. Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu kitabı, anne adayları ve anneler için tam bir baş ucu kitabı özelliğine sahip.

  Kitap
  Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu
  Özden ayrılış kadını mutsuz kılınca, kahkahalarla gülen çocuklara hasret kaldık. Atalarımız, “yuvayı dişi kuş yapar” demişlerdi. Ancak dişi kuşun orijinal tasarımı bozulduğu için, yapılan yuvalar en ufak bir rüzgarda dağıldı!

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman tarafından kaleme alınan Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu isimli kitap yakında okuyucusuyla buluşuyor. Kitapta bulunan sıra dışı konularla, anne adaylarının kafasında bulunan bir çok soru cevabını bulacak.

  Op. Dr. Ayşe Duman, Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu kitabında, yıllardır sürdürülen türlü algı oyunu ve operasyonlara rağmen, doğumun doğal bir süreç olduğunu anlatıyor.

  “Kolay doğum nasıl mümkün olur?” sorusuna farklı cevapların arandığı kitapta;

  – Adına “doğum” dediğimiz mucize yolculuğun önündeki engellerin nasıl kaldırılacağı,

  – “En az 3 çocuk” beklentisi ve gerçekler,

  – Anneliği tehdit eden başlıca durumlar,

  – Anne adaylarının yanlış bilgi tuzağından nasıl kurtulabileceği,

  – Annelik mahremiyetinin neden korunamadığı,

  – Baba adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiği,

  – Kahkahalarla gülen çocuklara neden hasret kaldığımız,

  – Dişi kuşun orijinal tasarımını kimlerin bozduğu,

  – Anne yakınlarına düşen görevler, gibi doğumla ilgili bir çok soruya da cevap veriliyor.

  “Kolay Doğum ve Yeniden Doğum Yolculuğu, insanımıza aile olmayı, anne olmayı, çocuk sevgisini yaşama hakkını hatırlatma gerekçesinin ürünü olarak ortaya çıkan bir eser” ifadesiyle kitabın gerekçesini açıklayan Op. Dr. Ayşe Duman, bütün ağrı ve algı söylemlerine karşın doğumun normal olduğunu, kolay olduğunu vurguluyor ve ekliyor: “Kolay Doğum mümkündür.”

  Op. Dr. Ayşe Duman kadın ve aile kavramlarını ise şu cümlelerle özetliyor:

  “Ruhundan ayrılmış, özünden koparılmış kadın, kendi bütünlüğünü koruyamadığı için aile bütünlüğü de bozuldu. Bu koparılış sadece kadını huzursuz yapmakla kalmadı. Tüm toplumun huzuru kaçtı. Özden ayrılış kadını mutsuz kılınca, kahkahalarla gülen çocuklara hasret kaldık.

  Atalarımız, “yuvayı dişi kuş yapar” demişlerdi. Ancak dişi kuşun orijinal tasarımı bozulduğu için, yapılan yuvalar en ufak bir rüzgarda dağıldı.”

  Hasta hikayeleri ve yaşanmış örnekler ışığında hazırlanan kitapta, doğumla ilgili anne adayları için önemli ipuçları bulunuyor. 9 ana bölümden oluşan kitapta, doğumla ilgili olaylar, sebep-sonuç ilişkisi içerisinde ele alınmış.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • Ece Yıldız avatarı

   Ece Yıldız

   Merhaba hocam 8 aydır evliyim ve 2. evliliğim. 3.5 yıldır spiral ile korunuyordum. Eylül ayında spirali çıkarttırdım. Eşimle çocuğumuz olsun istiyoruz ve 5 aydır deniyoruz ama olmuyor. 35 günde bir adet görüyorum. Yumurtlama zamanımı takip etmeme rağmen hamilelik gerçekleşmiyor. 29 yaşına yeni girdim. 2 tane evladım var. Çocuğumuz neden olmuyor? Size danışmak istedim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Yorum yapabilmek için sizi muayene etmem gerekir.

  Bir yorum yazınız