İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez mi?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez mi?

  İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez mi?

  İlk cinsel ilişki deneyimi her zaman çok özel bir deneyimdir. Özellikle genç kızlarda ve kadınlarda bekaretin bozulması gibi durumlar söz konusu olduğu için özellikle toplumumuzda ilk gece ile ilgili birçok cinsel mit bulunuyor.  İlk cinsel ilişkiden sonra yani kızlık zarı bozulduktan sonra diğer cinsel ilişkiye ne zaman girilebileceği konusunda merak söz konusudur. İlk gece cinsel ilişki yaşadıktan sonra 2 gün boyunca cinsel ilişkiye girilemeyeceği konusunda bir inanış bulunuyor.  Bu tarz bir durum şehir efsanesidir. İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye girilmez mi diye arama yapanlar için durum beklenen gibi olmuyor. Bu konuda sizin için detaylı ve doğru bilgi vermek istiyoruz.

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye girmek tehlikeli mi?

  Cinsel yaşam konusunda toplumumuzda büyük bir bilgi eksikliği var. İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye girilmez gibi bir anlayış aslında bir şehir efsanesinden ileri geliyor. Çünkü kızlık zarının bozulduğu ilk cinsel ilişkiden sonra her zaman cinsel ilişkiye girilebilir. Bir kadının ilk cinsel deneyiminden sonra her istediği günde cinsel ilişkiye girmesi söz konusu olabilir. Bu durumun asla bir tehlikesi bulunmaz. Tabii bazı durumlarda ilk cinsel ilişkiden sonra belirli bir süre beklemek gerekebilir.

  İlk cinsel deneyimde bazen psikolojik olarak kadınlar olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle eşin bu konuda deneyim sahibi olmayan kadını rahatlatması ve cinsel ilişkiden zevk almasını sağlaması gerekir. Bir sağlık problemi yoksa ve ilk cinsel ilişkide ya da sonrasında bir engel yoktur. Burada cinsel ilişkinin tekrar yaşanmasına yönelik bir inanış veya bir mit olması halinde kadınlar cinsel ilişkiye 2 gün sonra girmekten kaçınabilirler.

  Buraya baktık mı: Evlilik ve Cinsel Hayat

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye hangi durumlarda girilmez?

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye girilmez mi sorusunu yukarıda açıkça cevapladık. Ancak bazı durumlarda ilk geceden sonra belirli bir süre cinsel ilişkiye girilemeyeceğini belirttik. Şimdi bu durumları da detaylı olarak açıklayalım.

  Bazı durumlarda ilk geceden sonra 2 gün veya daha uzun süre cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. İlk gece cinsel ilişkide vajina zorlanabilir ve tahriş olabilir. Çok yüksek oranda bir zorlama olursa vajina yırtılabilir veya tahrip olabilir. Bu tarz bir durum yaşanırsa 2-7 gün  cinsel ilişkiye girilmemeli ve tahribatın geçmesi beklenmelidir. İlk cinsel ilişkiden sonra vajinada bir tahribat yoksa cinsel ilişki için bir engel yoktur.

  İlk gece cinsel ilişkide erkeğin yapacağı en büyük hata çok sert davranmak olur. Bu durumda kadınlar cinsel ilişkiye karşı olumsuz duygu geliştirebilir. Sonrasında tekrar cinsel ilişkiye girmekten çekinebilirler. Bu yüzden de ilk geceden sonra cinsel ilişkiye girmek istemediklerinde buna saygı göstermek gerekir. İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişkiye girmek istemeyen kadına  saygı duyulması gerekir.

  Okumakta yarar var: Cinsel İlişkiden Sonra Yanma Nedenleri

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişki nasıl olmalıdır?

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişki sürecinde çok dikkatli hareket etmek gerekir. İlk cinsel ilişki deneyimi kadınlar için endişe verici bir durum olabilir. Bir sürü bilinmeyenlerle dolu bir süreç olur ve bununla birlikte kadınlarda bekaret bozulması korkuya yol açabilir. Buna bağlı olarak kadınlar ilk cinsel ilişkiden tam zevk alamayabilir.  Bu süreçte sağlıklı bir cinsel yaşam oluşması için ilk geceden sonraki cinsel ilişkilerde çok dikkat etmek gerekir.

  İlk geceden sonra yaşanacak diğer cinsel ilişkilerde kadının yeterli vajinal ıslaklığa erişmesi gerekir. Aksi halde tahriş ve acı şikayetleri olabilir. Aynı zamanda ön sürecin uzun tutulması ve kadının kendini psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekir.  İlk cinsel ilişki deneyiminden sonra belirli bir süre kadın odaklı bir süreç benimsenmelidir. Bu sayede çiftler birbirine bağlanabilir ve sağlıklı bir cinsel ilişki ortaya çıkabilir.

  İlk geceden sonra 2 gün cinsel ilişki acı verir mi?

  Kadınlarda ilk geceden sonra 2 gün cinsel ilişki deneyimi en hassas süreçtir. Kadınlar ilk cinsel ilişkiden kanama gibi durumlardan dolayı pek bir şey anlamazlar. Aynı zamanda ilk cinsel ilişki bir kadın için yorucu bir süreç olabilir. Bu durumda ilk ilişkiden sonra biraz sabırlı olmak ve beklemek kadının tercihi olabilir.

  Cinsel ilişki deneyimlerinde ilk geceden sonra yeterli ıslanma olmuyorsa ve kadın cinsel deneyime odaklanamıyorsa acı şikayetleri ortaya çıkabilir. Cinsel deneyimde ilkler kadın için her zaman psikolojik olarak kendini rahat hissettiği süreçler olmalıdır. Aksi halde kadınlarda cinsel ilişki deneyimi bir korkuya dönüşebilir ve ilerleyen dönemlerde hem fiziksel hem de psikolojik birçok problem yaratabilir. Burada çiftlerin cinsel deneyime olan bakış açısı yanlış olursa ilk geceden sonra 2 gün boyunca ve daha sonrasında cinsel deneyimler kadınlar için acı verici olabilir. Ancak her şey sağlıklı ve olması gereken gibi ilerlerse ilk geceden sonra iki gün cinsel ilişkinin bir engeli yoktur ve acı şikayetleri de yaşanmaz.

   

  Sıkça Sorulan Sorular

  İlk geceden sonra2 gün cinsel ilişki sürecinde erkek kadını rahatlatmalı ve cinsel ilişki yaşamak istemediğinde eşine  saygı duymalıdır.

  İlk geceden sonra yaşanan cinsel ilişkiler bir sağlık problemi yoksa vajinaya bir zarar vermez.

  Bu süreçte kadının zevk alması ve cinsel ilişkiye psikolojik olarak hazır olması gerekir. Kadın istemiyorsa cinsel ilişkiye mutlak ara verilmelidir.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız