Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

  Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

  Kızlık zarının zarar görmesini istemeyen ya da bakireliğini korumak isteyenler çeşitli yollarla ilişki ve orgazm yöntemleri deniyorlar. Kızlık zarının zarar görmemesi adına en yaygın ilişki ya da mastürbasyon yöntemi olarak sürtünme kullanılıyor. Hem kadın hem de erkek sürtünme yoluyla orgazm olabiliyor. Bu süreç penisin vajinaya, genital bölgeye ve klitorise teması ile olabiliyor. Bunun yanında farklı şekillerde de yapılabiliyor.

  Özellikle bakire olan kişilerde cinsel yakınlaşmada en büyük korkulardan biri hamile kalma sürecidir. Bu nedenle sürtünme ile hamile kalınır mı sorusu birçok kişinin merak ettiği ve öğrenmek istediği bir konu oluyor. Bir gebeliğin ortaya çıkması için penisin vajinaya girmesine gerek kalmaz. Yani sürtünme ile de gebelik ortaya çıkması mümkündür.

  Hamilelik süreci erkekten çıkan meninin kadının rahmine ulaşması ile ortaya çıkar. Gebelik ortaya çıkması için çok çeşitli değişkenler bir arada olmalıdır. Bu nedenle sürtünme ile kesin hamile kalınacağı yönünde bir şey söylemek yanlış olur. Çok düşük olasılıkla da olsa kadınlar sürtünme ile hamile kalabilirler. Bu süreçte erkek sürtünme anında vajinal girişe hiçbir şekilde boşalmamalıdır.

  Sürtünme ile hamilelik riski var mı?

  Üreme dönemi içinde olan çiftler sürtünme şeklinde cinsel birliktelik yaşadıklarında az veya çok olmak kaydıyla gebelik riski söz konusudur. Bu nedenle gebelikten korunmak adına sürtünme yolu ile ilişkide dahi prezervatif ya da doğum kontrol hapı gibi koruyucu yöntemler tercih edilmelidir. Gebelik dışında sürtünme ile çeşitli cinsel hastalıklarda bir taraftan diğerine geçebilir.

  Sürtünme ile hamile kalınır mı sorusunun riskini ortadan kaldırmak için koruyuculuk oranı yüksek yöntemler ile korunmak gerekir. Partnerlerden biri genital enfeksiyon, herper veya başka bir hastalık taşıyorsa sürtünme yoluyla da kolayca bulaşabilir. Aynı zamanda uzun süre sürtünme yaşanırsa cinsel organların zarar görmesi de söz konusu olabilir.

  Sürtünme yoluyla ilişki sırasında hamilelik riskini kadının doğurganlık seviyesi, erkeğin sperm kalitesi, cinsel yakınlaşmanın dozu, spermin vajinaya girme durumu gibi birçok etmen belirler. Bu nedenle risk oranı bakımından kesin bir rakam vermek yanlış olur.

  Sürtünme ile nasıl hamile kalınır?

  Bir cinsel yakınlaşma sırasında hamileliğin ortaya çıkması için bir yumurta ve bir sperm hücresinin döllenmesi yeterli olur. Bir erkek menisi içinde yüz binlerce sperm yer alabilir.  Spermin doğru zamanda bir tanesi dahi yumurtaya ulaşırsa döllenme olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta cinsel yakınlaşmanın sürtünme yolu ile gerçekleşme durumu değildir. Burada çıkış noktası spermin vajina içine girip girmeme durumudur.

  Kadınların yumurtlama dönemi içinde sperm vajinaya girerse gebelik riski daha yüksek olur.  Özetle sürtünme yolu ile dahi gebelik ortaya çıkabilir. Kadınların vajina ağzı ve çevresinde erkek boşalırsa ve bölge tamamen temizlenmezse birkaç defa sürtünme yaşanırsa sperm vajina kanalına doğru hareket eder.

  Sperm vajinadan içeri girdiği anda gebelik riski çok yüksek olur. Penis ile vajinanın temas halinde bulunduğu ve spermin vajinaya girdiği her senaryoda gebelik olasılığı vardır. Bu durumda mutlaka gebelik sürecini yaşamamak için sürtünme ilişkisinde dahi dikkatli olmak ve mutlaka doktorlar tarafından önerilen korunma yöntemlerini kullanmak gerekir.

  Merak ettiyseniz: Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

  Kıyafet varken sürtünme ile hamile kalınır mı?

  Kıyafet varken sürtünme ile hamile kalınır mı?

  Kadınlar için kıyafet varken sürtünme ile hamile kalınır mı sorusu da çok büyük bir soru işareti taşıyor. Buna en temel üreme bilgisi ile yaklaşmak gerekir. Doğal yolla veya yardımcı üreme yöntemleri ile gebelik sürecinin ortaya çıkması için sperm hücresi ve yumurta hücresinin döllenmesi gerekir. Sonrasında ise ortaya çıkan embriyonun rahim duvarına sağlıklı bir şekilde tutunması şarttır.

  Doğal yöntemlerle ortaya çıkan gebeliklerde korunma olmaksızın yaşanan bir cinsel ilişkide sperm hücresi vajina kanalından geçerek yumurtayı bulmalı ve döllenme gerçekleşmelidir. Burada da döllenen yumurtanın başarılı bir şekilde rahme kadar ulaşması gerekiyor. Mantık olarak bakıldığında kadınların üzerinde kıyafet varken sürtünme yoluyla birliktelikte sperm vajinaya geçmez. Bu durumda da bir hamilelik durumu ortaya çıkmaz.

  Ama kadının sadece iç çamaşırı üzerindeyse ve uzun süre kaldıysa, temizlenmediyse ya da bir köşesinden sperm vajinaya çok düşük de olsa ulaşabilir. İşte bu durumda az da olsa gebelik riski söz konusu olur.

  Sürtünme ile hamile kalan olur mu?

  Sürtünme ile hamile kalınır mı sorusuna baktığımızda normal durumlarda sürtünme yoluyla yaşanan ilişkiler ve yakınlaşmalarda hamileliğin ortaya çıkması beklenen bir durum değildir. Ama erkekten ortaya çıkan menideki spermlerin vajinaya girmesine yol açacak bir durum olduğunda gebelik olabilir. Yani sürtünme yoluyla bir boşalma ve spermin vajinaya ulaşması söz konusu ile bu tehlike vardır.

  Sürtünme deneyiminde erkek vajina dışına veya çevresine boşaldığında ya da cinsel ilişkiden sonra dışarıya ve vajina üzerine boşaldığında sperm vajinaya ulaşma riski ile karşı karşıya kalır. Bu durumda diğer tüm etmenler de olumlu ise gebelik ortaya çıkma olasılığı vardır. Tabii sürtünme yoluyla gebelik olasılığı çok düşüktür.

  Sürtünme ile hamile kalınabileceği olasılık ve bilimsel açıdan bir gerçektir. Bu durumunda olasılık olarak ihtimali için kesin bir şey söylemek de yanlış olur. Ancak spermler başarılı bir şekilde vajinaya ulaşırsa ve diğer tüm noktalar da uygunsa gebelik oluşabilir ve kadınlarda hamilelik başlangıcı bu durumda olabilir.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • Aaaaaaa avatarı

   Aaaaaaa

   Nişanlım ile adet bitiminden 4 gün sonra sürtünme yoluyla ilişki oldu kendisi vajinaya boşalmadım diyo ama bilmiyorum daha adet günüme 10 gün var sizce hamile kalma ihtimalim var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Vajina bölgesine boşalma olmadıysa hamile kalma durumu olmaz. Yine de adet bitiminden 1 hafta sonra gebelik testi yaptırmanız size daha doğru cevabı verecektir.

    Sevgiler.

  • Masal avatarı

   Masal

   Merhaba, adet döneminden 6 gün sonra sürtünme ile ilişki yaşadım. Vajinaya ve etrafına boşalma olmadı. Hamile kalma ihtimalim var mı?
   Bir de zevk suyundan hamile kalma riski var mıdır? (Zevk suyu geldikten sonra penisini yalamıştım.)

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Vajina ve etrafına boşalma olmadan artı cinsel birleşme olmadan hamile kalmanız mümkün değil. Cinsel birleşme olduğu taktirde zevk suyundan hamile kalma olasılığı düşükte olsa vardır.

  • Batuhan avatarı

   Batuhan

   Vajinanın dışına sürtünme oldu. Penis vajinaya girmedi ama vajinanın dışına değerse zevk suyuyla hamile kalınır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Eren avatarı

   Eren

   Merhaba Hocam. Yarım saatlik sevişme ile sonrasında sürtünme ile hamile kalınır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamile kalınması için teknik olarak vajen-penis birlikteliğinin olması gerekir.

  • Mmmm avatarı

   Mmmm

   Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Sadece vajinasina çok az miktarda zevk suyu değdi. Hamile kalma olasılığı var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamile kalınması için, teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Efef avatarı

   Efef

   İkişer kat kıyafet üstünden sürtünmeyle hamile kalınabilir mi? Bu birliktelikten üç gün sonra adet oldum. Ne yapmalıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Kıyafet üzerinden sürtünme ile hamile kalınmaz.

  • Ebru avatarı

   Ebru

   Merhaba hocam. Regl 7 gündür gecikti. Bundan 12 gün önce erkek arkadaşımla iç çamaşırlarımız varken sürtündük. Hamile olma olasılığı var mı? İkimizin de iç çamaşırı vardı üstümüzde.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için vajen – penis birlikteliğinin yaşanması gerekir. Şüphe duyuyorsanız test yapabilirsiniz.

  • Cansel Çagrı avatarı

   Cansel Çagrı

   Erkek arkadaşımla kıyafetler üzerimizdeyken sürtünme ile ilişki yaşadık. Baskı da oldu ama kot pantolonlarımız üstümüzdeydi. Reglim gecikti. Hamile miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe kalınması için cinsel birlikteliğin yaşanmış olması gerekir.

  • Esma cwlik avatarı

   Esma cwlik

   Hocam lütfen cevap verin. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Zevk suyundan şüpheleniyoruz. Sürtünmeden 5 gün sonra 5 gün regl oldum. 2. ayda hiç regl olmadım. Stresten olduğunu düşünüyorum ve idrar testi de yaptırdım negatifti ama çok korkuyorum. Daha 17 yaşındayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkiden sonra regl olduysanız ve daha sonra yaptırdığınız idrar testi negatifse hamile değilsinizdir.

  • Cansel mine avatarı

   Cansel mine

   Nişanlım ile adetimin son günü (7.gun )sürtünme ile ilişki yaşadık. Herhangi bir vajina etrafına boşalma olmadı . 23-24 günde bir regl oluyorum. 7 gün sürüyor. Zevk suyundan hamile kalma olasılığı nedir? Bir de ardından hemen duş aldık. Şuan ilişki üzerinden 1 hafta geçti. Şeffaf akıntı, sol kasıkta hafif ara ara ağrı oluyor. Gebelik belirtisi mi? Regl olmama daha 2 hafta var. Test yapmalı mıyım ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalınması düşük bir ihtimal ama asla olmaz diyemiyoruz. Gebelik testi için, beklediğiniz adetiniz gecikmesi durumunda, en azından 7 gün geçtikten sonra test yapabilirsiniz.

  • Hbbbbbb avatarı

   Hbbbbbb

   Merhaba adetime 10 gün kala nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım. Şu anda adetim çok yoğun değil. Zevk suyundan hamile riski var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyunda sperm olma ihtimali düşük, ancak kesinlikle olmaz diyemiyoruz. Bu durumda bir sonraki adet tarihinizi bekleyiniz 1 hafta 10 gün kadar gecikirseniz test yapabilirsiniz.

  • Yekta Yekta avatarı

   Yekta Yekta

   Merhaba hocam üzerimde iç çamaşır vardı. Bakir değilim . Boşalma falan hiç olmadı. Az bir şey sürtünme oldu ve ben kendi iç çamaşırımda ıslaklık hissettim. Gebe kalma durumu var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için, penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Deniz Şimşek avatarı

   Deniz Şimşek

   Hocam ben kız arkadaşımla bir ilişki yaşadım ve vajinasına yakın bir yere boşaldım. Bir şey olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Murat akgul avatarı

   Murat akgul

   Hocam merhaba, ilişkiye girmeden önce lavaboya boşalma oldu. Ondan sonra idrar yapmadım. Sadece penisi yıkadım. Ondan sonra arkadaşımla seviştik. Penisi çıplak bir şekilde sürtünmeli ilişki yaşadık. Arkadaşta külot vardı, çıplak hiç değmedi. Boşalmadan dolayı peniste kalan spermlerden hamile kalma riski var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe kalınması için teorik olarak, vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gereklidir.

  • Similey avatarı

   Similey

   Hocam merhaba. Kız arkadaşımla yaklaşık 3 ay önce iç çamaşırları üzerinden, sürtünme yolu ile bir birlikteliğimiz oldu. Herhangi bir boşalma olmadı ve bu iki ayda da zamanında adet oldu. Ama bu ay 10 gün kadar gecikti. Gebelik riski var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda sürtünme yolu ile gebe kalınmaz.

  • Merve Aksoy avatarı

   Merve Aksoy

   Merhabalar, sevgilimle sürtünme yolu ile ilişki yaşadık ve boşalma olmadı. Sürtünme olduktan sonra zamanında adet oldum. Her zamanki gibi 7 gün sürdü ama normal adet miktarından daha azdı . Bu ay biraz spor yaptım. Bilmiyorum neden böyle oldu ama korkutuyor beni açıkçası. Hamile olma gibi bir risk var mıdır sizce?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Gizem Yılmaz avatarı

   Gizem Yılmaz

   Nişanlım ile adet bitiminden sonra sürtünme ile yolu ilişki oldu. Bakireyim ve her sürtünmede penisini sildi. Boşalma olmadı. Sizce hamile kalma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe kalınması için teorik olarak, penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Inciii avatarı

   Inciii

   Hocam nişanlımla bir ay önce sürtünme yolu ile ilişki yaşadık. Benim üzerimde kıyafet vardı ve vajinaya yakın boşaldı. Gebelik şüphesi ile 2 defa test yaptım ve negatif çıktı. Adet oldum, adetimden 6 gün sonra tekrar test yaptım negatif çıktı. Hamile olma riskim var mıdır? Çok endişeliyim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, sürtünme yolu ile yaşanılan beraberliklerden gebelik beklemiyoruz. Daha sonra da regl olduysanız gebe olmamanız gerekir.

  • Özlem avatarı

   Özlem

   Hocam iyi akşamlar. Erkek arkadaşımla sürtünmeyle bir birlikteliğimiz oldu. Vajenime boşalma olmadı fakat eline geldi ve eliyle teması oldu. Hamile olmuş olabilir miyim? Reglimin tam da bittiği gündü.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Yepyep avatarı

   Yepyep

   Merhabalar. Kız arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık. Bende iç çamaşırı vardı lakin kendisinde yoktu. Vajinası üzerinde sürtünürken, tam boşalacağım anda geri kaçtım ama o ıslaklıkla yarım dakika bile sürmeden devam ettik. 13 gün oldu. Herhangi bir şekilde gebelik mümkün müdür?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Betul yilmaz avatarı

   Betul yilmaz

   Hocam merhaba. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Boşalma olmadı, sadece zevk suyundan şüpheleniyoruz. 1 gün içinde ertesi gün hapı aldım. 10 gün önce adet olmama rağmen tekrar adet oldum. Hamile miyimdir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki sonrası adet olduysanız hamile değilsinizdir.

  • mehmet salih avatarı

   mehmet salih

   Hocam merhaba, sevgilim bakire ve sürtünmeyle ilişki yaşadık. Vajinanın etrafına veya vajinanın üstüne boşalma olmadı ama zevk suyumun vajinasına değdiğinden şüpheleniyorum. Sizce hamile kalabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • shsnslamspls avatarı

   shsnslamspls

   Aralık ayında erkek arkadaşımla üzerimde iç çamaşırı varken sürtünme oldu ve sonrasında regl oldum. Ocak ayında tekrardan üzerimde iç çamaşır varken sürtünme oldu ama zevk suyu geldi mi gelmedi mi emin değilim. Regl günüme 1 hafta var. Fakat bende hafif bir kasık ağrısı ve hafiften mide bulantısı hissi var. Korkuyorum. Lütfen cevaplar mısınız?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Serdar aslan avatarı

   Serdar aslan

   Merhaba, bundan 15 hafta önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. İkimizin üstünde de hem iç çamaşırı hem de eşofman vardı. Ben boşalmadım fakat zevk suyu geldi. Bir süre daha devam ettik. Sonrasında kız arkadaşım gününde regl oldu fakat 2-3 gün sürdüğünü ve renginin koyu kahverengi olduğunu söyledi. Bir sonraki ay yine aynısı oldu. Bu ay ise 5-6 gün sürdü. Regli yine gününde oldu ve rengi de olması gereken gibiydi fakat son regli biteli 1 hafta kadar oldu. Bir akıntı geldiğini ve akıntıda damar şeklinde kan geldiğini söyledi. Daha önce hiç olmamış ve şuanda da bir ağrısı sancısı hiçbir şeyi yokmuş. Hamilelik riski var mıdır? Lütfen yardımcı olun.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Melis akkaş avatarı

   Melis akkaş

   Merhaba. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Üstümüzde kıyafetler yoktu. Herhangi bir boşalma olmadı ama yine de reglim 20 gün gecikti. Önceden kistim vardı. Arada reglim gecikebiliyor ama uzun zamandır normaldi. Stresten de olabilir mi bilmiyorum. Zevk suyundan hamile kalır mıyım? Ne yapmam gerekiyor?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir. Gebelik şüpheniz varsa test yaptırabilirsiniz.

  • Murat cançelik avatarı

   Murat cançelik

   Merhabalar hocam. Kız arkadaşımla açık bir şekilde sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Kız arkadaşım üstümdeydi ve boşaldım. İki gün sonra sabah midem bulanıyor dedi. Hamile kalma olasılığı var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin olması gerekir.

  • Seda dinç avatarı

   Seda dinç

   Sürtünme yolu ile ilişki yaşadım. Ama kesinlikle vajina içerisine veya etrafına boşalma olmadı. İlişki yaşadığımda adet bitimimin 1. veya 2. günündeydim. Zevk suyundan hamile kalma olasılığı var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Aslı avatarı

   Aslı

   Merhaba. Ben sürtünme yoluyla ilişkide bulundum. Vajinanın içerisine değil etrafına boşalma oldu. Şimdi de reglim 3 gün gecikti ve test yaptım. Sonuç negatif çıktı. Sürtünmeyle hamile kalınır mı? Olasılık var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • X avatarı

   X

   Nişanlımla adet bitiminden 10 gün sonra sürtünme yolu ile birlikte olduk. Üzerimde iç çamaşırı vardı ve üzerine boşaldı. Hemen kalkıp çıkarttım ve vajinamı yıkadım. İçine gitti mi bilmiyorum ama boşaldığında üzerimde iç çamaşırı vardı. Hamile kalma olasılığım var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Üzerinizde kıyafet varken sperm-vajina geçişi olmayacağı için gebe kalınmaz.

  • Sahibeismayilova avatarı

   Sahibeismayilova

   Merhabalar hocam. Ben nişanlımla adet döneminden 5 gün sonra sürtünme yolu ile ilişki yaşadım. Her ikimizin üstünde iç çamaşırı vardı ve ped takmıştım. Kesinlikle vajina içerisine, iç çamaşırı üzerine boşalma olmadı. Kenara boşalma oldu. Sizce hamile kalma olasılığım var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Üzerinizde kıyafet varken sperm-vajina geçişi olmayacağı için gebe kalınmaz.

  Bir yorum yazınız