Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği

  Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği

  Kadınlarda doğumdan sonra adet düzensizliği yaşanması çok görülen bir durumdur.  Çiçeği burnunda anneler için doğumun ardından adet görmeye başlama süresi kişiye göre değişmektedir. Annenin fiziksel durumu, sağlık durumu gibi birçok unsur bu süreyi değiştirmektedir.

  Gebelik dönemi içinde anne adayları adet kanaması yaşamazlar. Bir gebeliğin kesin olduğunu ortaya koyan önemli belirtilerden biri de adet kanamasının olmamasıdır. Doğum gerçekleştikten sonra ilk adet görme konusunda yaşanan sorunlar sıklıkla görülmektedir.

  Anneler doğum tamamlandıktan sonra adet kanaması yaşamadıklarında bir sorun olduğunu düşünebilirler. Ancak doğum bittikten sonra yaşanan adet düzensizliği endişe edecek bir durum değildir. Kadınların doğum sonrası adet düzensizliği yaşaması çok olağandır.

  Annelerin doğumdan sonra bebeği emzirme durumuna göre tekrar adet döneminin başlaması doğrudan ilişkilidir. Doğum sonrası adet kanaması hızlı bir şekilde geri döndüyse ve doğum işlemi vajinal olarak yapıldıysa ilk adet kanamasında tampon kullanılmaması önerilmektedir. Doğum sonrası ilk adet döneminin ne zaman başlayacağı konusunda net bir bilgi verilemez, çünkü bu süre kişiden kişiye değişecektir.

  Doğumdan sonra adet kanaması ne zaman olur?

  Yeni annelerin önemli bir bölümü doğumdan sonra hemen adet olmayacaktır. Doğum sonrası adet düzensizliği endişe verse de anne adaylarının korkması gereken bir durum değildir. Yeni doğan bir kadında adet kanamasının yeniden başlaması 8-16 hafta arasında sürecektir. Ancak anne adayı bebeğini emziriyorsa bu süre daha uzun olabilir.

  Bazı bebekler doğum sonrası sadece anne sütüyle beslenmektedir. Bu durumda anne adaylarında ilk 6 ay boyunca adet kanamasının başlamayacağı da bilinmelidir. Bu süreçte adet kanaması gören kadınlar olsa da bu süreç düzensiz olarak gerçekleşecektir. Söz konusu durum anne adaylarını telaşlandırmamalıdır. Çünkü her annede doğum sonrası adet kanaması düzensiz başlasa da bir süre sonra düzene girecektir.

  Doğumdan sonra bazı annelerde adet kanaması 15-18 aya kadar başlamayabilir. Bebeğini hiç emzirmeyen anne adaylarında ise 4-8 hafta içinde adet kanaması başlayabilir. Doğumdan sonra adet düzensizliği birçok değişkene bağlı olarak yaşanır. Anne adayının emzirme sıklığı, bebeğini emzirdiği süre ve bebeğe ek besin verilme durumu gibi birçok unsur süreci etkilemektedir.

  Doğumdan sonra adet düzensizliğinde ne zaman doktora gidilmeli?

  Doğumdan sonra adet düzensizliğinde ne zaman doktora gidilmeli?

  Doğumdan sonra ilk olarak yaşanan bir lohusalık dönemi bulunuyor. Bu dönem birçok anne için yorucu ve yıpratıcı bir süreçtir. Her doğum yapan kadın lohusalık dönemi bittiğinde doktoruna görünerek jinekolojik muayene olmalıdır. Bu süreçte smear aldırma ve korunma yöntemleri hakkında detaylı bilgi edinilmelidir.

  Doğumdan sonra adet düzensizliği yaşanması normaldir, ancak annelerde adet uzun süre başlamıyorsa ve kanama başladıktan sonra adet düzeni en az 6-8 ay geçmesine rağmen oturma eğilimi göstermiyorsa bir uzmandan yardım almak gerekir.

  Doğum sonrası adet düzensizliği konusunda bir sorunu olmayan anneler de yılda en az bir defa jinekolojik muayene olmalıdır. Anneler bu süreçte çocuğunu emzirmemesine karşın adet düzensizliği yaşamaya devam ediyorsa ya da emzirme dönemi içinde şiddetli kanama şikayetleri varsa doktora başvurulması önemlidir.

  Doğumdan sonra adet düzensizliği neden olur?

  Gebelik dönemi sonrasında doğumun ardından adet dönemlerinin nasıl şekilleneceği birçok kadının merak ettiği bir konudur. Gebelikten sonra adet dönemlerinde bazı küçük farklılıklar olabilir. Bu durum kadınlar için endişe  verici olsa da birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir.

  Doğum sonrası adet kanamasının başlama zamanı emzirme durumuyla direkt ilişkilidir. Doğum yapan ve bebeğini emziren annelerde daha geç adet döngüsünün başladığı bilinmektedir. Ayrıca emzirmeyen annelerde bu sürenin daha kısa olduğu bilinmektedir.

  Annelerde emzirme süreci devam ettikçe adet kanaması gecikecektir. Çünkü anne  bebeğini emzirmeyi sürdürdükçe salgılanan hormonların adet kanamasını engelleyici özellikte olmasıdır. Annelerde gerekli olan anne sütünün üretilmesi için salgılanan hormon prolaktindir. Bu hormonlar üreme hormonunun baskılanmasına yol açabilir.  Bu durumda döllenme için gerekli olan yumurtlama işlemi gerçekleşmez.

  Yumurta üretimi gerçekleşmeye başlamadan adet döngüsü olmaz. Anne bebeğini düzenli olarak emziriyorsa adet kanamasının devam etmesi çok normal bir durumdur.

  Doğumdan sonra adet kanaması ne zaman düzene girer?

  Yeni annelerde doğumdan sonra adet düzensizliği ne zaman biteceği merak konusudur. Birçok anne doğum sonrası adetlerinin ne zaman düzene gireceğini araştırmaktadır. Doğum tamamlandığında adet kanamalarının başlaması biraz zaman alır. Annelerde bebeğin emzirilme durumu adet kanamasının ne zaman düzene gireceğini belirleyicidir.

  Bebeğini emzirmeyen annelerde 4-8 hafta içinde doğum sonrası tekrar adet başlar.  Ancak bebeğini emziren annelerde bu süre 1 yıla kadar çıkabilir. Adet döngüsünün başlaması demek hemen düzene oturacağını göstermez. Anne adayları doğumdan sonra adet kanamaları başlayınca bir süre daha düzensiz gidebilir. Birkaç ay sonra hormon dengesi de oturduğunda annelerin adet kanamaları tekrar düzene girecektir.

  Buraya bakabilirsiniz: Az Gelen Adet Kanaması Nedenleri

  Doğumdan sonra ilk adet nasıl olur?

  Anne adayları doğumdan sonra ilk adet kanamasının nasıl olacağını da merak etmektedir. Annelerde  doğum sonrası ilk adet kanaması genellikle kesik kesik olacak şekilde birkaç gün sürmektedir. Adet kanamasında kan miktarı normale göre daha az olur.

  Annelerin doğumdan sonra ilk adet kanamasında kan miktarı çok fazlaysa doktora başvurulması gerekir. Annelerde doğumdan sonra ilk adette kasık ağrısı eskisi gibi olacaktır. Bazı annelerde daha şiddetli bir ağrı görülme olasılığı da yüksektir.

  Dismenore – Ağrılı Adet Görme Nedir?

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • Avatar of Nur demirtas

   Nur demirtas

   Merhabalar hocam benim kızım şu an 2 yaşında ve hala emiyor ben 4 defa adet oldum sonrasında 5 aya yakındır hiç olamıyorum doktora gözükmek gerekir mi acaba bu durum normal mi?
   Şimdiden teşekkür ederim.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Düzensizlik olabilir ancak muayene olmanız faydalı olur.

  • Avatar of Bedia aksu

   Bedia aksu

   Merhaba doğum yapalı 1 yıl oldu adet görmedim ama 1 haftadır bel karın ağrısı ve pembemsi kahverengi gibi kesik kesik akıntı gelmeye başladı şüphelendiğim için 1 haftada 2 defa hamilelik testi yaptım negatif çıktı buna rağmen hamile miyim şimdiden teşekkür ediyorum.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği olabilir bir süre bekleyiniz adet görmezseniz kan testi yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of Nadya Yosifova

   Nadya Yosifova

   Dr Ayşe Duman nolur bana yardım edin çocuğum 15 aylık emziriyorum ve bu sürede regl hiç olmadım yüzümde kıllanma olmaya başladı bildiğin sakal oldu bende çok kötü bir şey nolur yardım ederseniz çok sevinirim.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sizi görmeden gerekli tahlil, tetkikler yapılmadan bir şey diyemem muayene olmanız yol gösterici olabilir.

  • Avatar of Şimal Arslan

   Şimal Arslan

   Lohusalıktan sonra iki kez adet gördüm ardından beş haftaya geçik süredir adet olmuyorum. Bu durum normal midir ? Gebelikten şüphelenmeli miyim ?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkinizin üzerinden ne kadar geçti onu dikkate alarak test yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of Elif dündar

   Elif dündar

   Ben 4 ay önce 8 aylık bebeğimi ölü doğurdum o zamandan bu zamana 25 günde bir adet görüyorum bu normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bu süreçten sonra bir müddet kontrolle ilerlemeniz faydalı olur.

  • Avatar of Sema tosun

   Sema tosun

   İlk adetimi 2 ayın sonunda oldum bu ay ikinci adetimi olmam gerek ama 2 gün geçmesine rağmen daha olmadım hamile miyim diye korkuyorum korunduk ama içimde korku var normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gecikme olabilir en az 1 hafta-10 gün gecikirseniz test yapabilirsiniz.

  • Avatar of Sssss

   Sssss

   Kolay gelsin iyi günler doğumdan sonra hasta oldum şu an ikinci ayıma girdim ama daha hasta olmadım 8 gün geçti bunun sebebi nedir acaba?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası düzensizlik olabilir muayene olmadan nedeni bilinemez.

  • Avatar of Nurcan yayla

   Nurcan yayla

   Merhaba 5 aylık bebeğim var 3. ayda adet görmeye başladım 4.ayda adet oldum bitti ve 10 gün sonra tekrar adet gördüm normal mi muayene olmalı mıyım?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Düzensizlik olması mümkün tedbiren bir kontrole gitmek iyi olabilir.

  • Avatar of Özge

   Özge

   5 aylık bebeğimi sağlık sebepleriyle suni sancıyla doğurmak zorunda kaldım fakat üstünden 6 ay geçti adetim düzene girmedi bunun səbəbini öğrənəbilir miyim hatta her ay daha da düzensizleşmeye başladı.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet sürecinde düzensizlik olabilir.

  • Avatar of Elif karar

   Elif karar

   Merhaba hocam 7 aylık normal doğum yaptım. 6 ay sonra ocağın 21’inde ilk adeti oldum. Şubat ayında hasta olmadım. Aşırı kokulu akıntım ve adet sancılarım da çok var ama adet olamıyorum. Hamile olma ihtimalim var mı sizce?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanabilir. Gebelik şüpheniz varsa test yapabilirsiniz.

  • Avatar of Habibe gümüş

   Habibe gümüş

   5 aylık bebeğim var. Ocak ayında adet oldum. 10 gün sonra tekrar adetim geldi. Sonraki ay hiç gelmedi ve gelir mi diye hala bekliyorum. Hamile olma ihtimalim var mı? Korunduk ama bunun sebebi nedir?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanabilir. Gebelik şüpheniz varsa test yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of Hatice yılmaz

   Hatice yılmaz

   Merhabalar. Sütüm az olduğu için benim bebeğim mama ile besleniyor. Emzirmeye de çalışıyorum ama bebeğim 4 aylık olacak hala adet olmadım. Hamilelik testi yapmalı mıyım?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğumdan sonra adet görme süresi değişiklik gösterebilir. Şüpheniz varsa test yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of tuba rusen

   tuba rusen

   Hocam ben doğumu 2.5 ay önce yaptım ama hala adet ve kanama görüyorum. Bebeklerimi emziriyorum da. Dr’a da gittim, ultrasonla baktı. Bir şey yokmuş, durum iyi. Kan testi verdim o da normal. Bu durum sizce normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası kanamanın süresi herkeste farklılık gösterebilir. Doktorunuzun söylediklerini dikkate alabilirsiniz.

  • Avatar of Büşra Güloğlu

   Büşra Güloğlu

   Hocam bebeğim 3 aylık. Lohusalık dönemi geçtikten sonra adet olmaya başladım ve emziriyorum. İlk dönemde kesik kesik, sonraki ayda yoğun kanamalarım oldu. Son adetimin bitmesinin üstünden 8 gün geçti ve tekrar adet oldum. Bu durum normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanabilir.

  • Avatar of Sevim kaya

   Sevim kaya

   Hocam merhaba, kızım 10 aylık. Başlarda 2 haftada bir adet oluyordum sonra ayda bir oldu. En son Ağustosta adet oldum. Ekimdeyiz ve neredeyse bir buçuk-iki aydır adet olmadım. Eczaneden test aldım negatif çıktı. Emziriyorum. Bu durum normal midir? Kan testi yapmalı mıyım?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adetin düzene girmesi zaman alabilir. Ancak bir gebelik şüpheniz varsa kan testi ile daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

  • Avatar of Nazlı Güven

   Nazlı Güven

   Merhaba hocam 3 ay önce doğum yaptım. Doğumdan sonra ilk 40 gün kadar adet gördüm ve daha görmedim. Başım ve tansiyonum mide bulantılarım var. Hamile kalmış olabilir miyim? Hala adet olmuyorum.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası normalde hamilelik beklemiyoruz ancak şüpheniz varsa test yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of Amine alieva

   Amine alieva

   Merhaba efendim. Ben 3 ay önce doğum yaptım. 10 eylülde ilk adet kanamam oldu. Adet kanamamdan sonra eşimle cinsel ilişkide bulunmadım ve 10 gün geçti hala adet olmadım.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanması normaldir.

  • Avatar of Z.MUMCU

   Z.MUMCU

   Doğumdan sonra adet oldum ama sonraki ay 1 hafta gecikti. Bu normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği olması normaldir.

  • Avatar of Ayşe

   Ayşe

   3.5 ay önce doğum yaptım. 11 Eylülde adet oldum. Sonraki adetim 4 ekimde oldu. 16 ekim ve 20 ekimde eşimle beraber oldum. Şuanda adetim gecikti. Kasıklarımda ağrı da var. Evde test yaptım ve negatif çıktı. Hamile kalmış olabilir miyim acaba?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa, beklediğiniz adetinizin 7-10 gün kadar gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Avatar of Sıdıka Nur Kara

   Sıdıka Nur Kara

   4 ay önce doğum yaptım hocam. Ekim’de hasta oldum. 3 gündür gecikiyor acaba gebelik durumu mu var?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası ilk aylar adet düzensizliği yaşanması normaldir. Gebelik şüpheniz varsa, beklediğiniz adetiniz 7-10 gün kadar gecikirse test yapabilirsiniz.

  • Avatar of Gamze Doğu

   Gamze Doğu

   8 aylık bebeğim var. İki ay önce adet oldum. İki ay geçti olmadım ve test yaptım iki defa, negatif çıktı. Sabah olunca teste baktım ikinci çizgi gibi hafif bir şey var gibi. Ne yapmalıyım?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Kan veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

  • Avatar of Beyza Durak

   Beyza Durak

   3 ay önce sezeryan doğum yaptım. Sürekli bir karin ağrım var. Adet de olamadım. Göğsümün hemen altında, göğüs kafesinin arasında arada bir kitle gibi sert bir şey oluşuyor. Bastırınca acıyor. Sebebi nedir?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sizi muayene etmeden nedenini bilemiyorum.

  • Avatar of Emine Demirer

   Emine Demirer

   3 ay önce doğum yaptım. İlk adetim normal geçti fakat 10 gün önce adet olmam gerekiyordu. Hala olmadım.

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanabilir.

  • Avatar of Neslihan köker

   Neslihan köker

   Merhaba Ayşe hanım 4 ay önce ikinci doğumumu yaptım. Kasım ve Aralık ayında adet gördüm. Bugün de yumurtlama dönemi, onda da aynı adet gibi kanama görüyorum. Kasık ağrısı, idrar yaparken yanma hafif oluyor. Bu adet düzensizliğinden midir? İlk defa böyle oldum. Oğlumda böyle durum yaşamadım. Kızımda yaşadım

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet düzensizliği, idrar yaparken yanma olmasına neden olmaz. Enfeksiyon oluşmuş olabilir. Bir kadın doğum uzmanına muayene olabilirsiniz.

  • Avatar of Fatma cedit vatan

   Fatma cedit vatan

   Merhabalar. Benim 7 aylık kızım var. Emziriyorum ve hala adet kanaması olmadım. Normal mi sizce?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Eğer emziriyorsanız, emzirdiğiniz süre boyunca adet kanaması olmayabilir.

  • Avatar of Emine Alptekin

   Emine Alptekin

   Hocam merhaba. 6 ay 11 günlük kızım var. Normal doğum yaptım. 4 ay ara ara sürekli kan gördüm. Bir ay kesildikten sonra 9 ocak adet oldum. Şimdiki adetim 8-10 gün gecikti. 5. günde test yaptım ama negatif çıktı. 3 gündür birer damla olacak şekilde de leke görüyorum. Hamile olabilir miyim?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği olması normaldir. Gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi durumunda test yaparsanız daha doğru bir sonuç elde edebilirsiniz.

  • Avatar of Esila bayan

   Esila bayan

   Merhaba. Benim bebeğim 3 aylık. 1 kez adet oldum ama bu ay 2 gün gecikti. Bu durum normal mi?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşanabilir.

  • Avatar of Gamze kara

   Gamze kara

   Merhaba, benim bebeğim 3 aylık. Doğumdan sonra hemen adet oldum ama ikinci ayımda olmadım ve günüm de geçiyor. Eşimle de birlikte oldum. Hamile olabilir miyim acaba?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğum sonrası adet düzensizliği yaşamak normaldir. Gebelik şüpheniz varsa da beklediğiniz adetinde 7-10 gün gibi bir gecikme olursa test yapabilirsiniz.

  • Avatar of Büşra uçar

   Büşra uçar

   Merhabalar hocam. 10 aylık bebeğim var ve emziriyorum. 40 çıktıktan sonra düzenli adet oluyordum. Bu ay da 25 ve 26 sına olmam gerekti fakat olmadım. Emziriyorum da hala. Normalde olmam gerekiyordu ama olmadım. Nedeni nedir hocam?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet olma süresi değişiklik gösterebilir.

  • Avatar of Büşra sartak

   Büşra sartak

   Hocam merhaba, benim adet olma sürem normalde 3 gündür. 4. günü beklerim, leke halinde gelir ve 5. gün bitmiş olurdu. Yalnız doğum yapalı 3 ay oldu. Bu ikidir adet olduğumda günüm uzamış oldu. Geçen ay 5-6 gün sürdü. Şimdi adetliyim bu 7. günüm hala kahverengi leke halinde görüyorum. Normal midir bu? Oruç tutuyorum, akşamında leke görüyorum. Oruçlarım sayılmıyor mu bilemedim? Bir şey söyler misiniz bana lütfen (kahverengi bulanık bir leke görüyorum)?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet kanaması 2-7 gün aralığında sürebilir. Bu durum normaldir.

  • Avatar of Hülya mutluer

   Hülya mutluer

   Merhabalar. Doğumdan sonra lohusalığım bitince 1 kaç kere kanamam oldu. En son 10 martta 4 gün kanamam oldu ama 1 ay 6 gün geçti hala kanamam olmadı. Sizce neden olabilir?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Doğumdan sonra adet düzensizliği yaşanması normaldir.

  • Avatar of Merve Seçkin

   Merve Seçkin

   Merhabalar. Oğlum 15 aylık. Emziriyorum ve doğum sonrası hiç adet olmadım. Neden acaba?

   • Avatar of Op. Dr. Ayşe Duman

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Nedenini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekir.

  Bir yorum yazınız