Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

  Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

  Erkeklerin cinsel birliktelik sırasında tam tatmin olmadan hemen önce penisten meni isimli bir sıvı gelir. Bu sıvı halk arasında zevk suyu olarak biliniyor.  Zevk suyundan hamile kalınır mı sorusu işte bu yüzden çok merak ediliyor. Öncelikle zevk suyu canlı sperm barındıran semenden hemen evvel vücuttan çıkıyor. İnsanların önemli bir bölümü zevk suyunda da sperm olmadığını düşünüyor. Bu düşünce zevk suyundan hamilelik olmayacağını düşünüyor.

  Kadınlarda zevk suyundan hamile kalma mümkün olabilir. Çünkü zevk suyu içinde de hareketli spermler bulunuyor. Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %37’sinde zevk suyu içinde hareketli meniye rastlanmıştır. Özetle bir kadının zevk suyu ile gebe kalması olabilecek bir durumdur. Ancak bu oran semene göre çok daha düşüktür. Bu nedenle her duruma karşı önlem alabilmek adına zevk suyundan hamile kalınma olasılığına karşı önlem almak gerekli olabilir. Bu durumda hemen gerekli destek alınmalı ve  korunma yöntemleri ile gebelik olasılığı tüm cinsel ilişki deneyimleriyle ortadan kalkabilir.

  Zevk suyu nedir, zevk suyu nereden geliyor?

  Erkekler ve kadınlar zevk suyunun hemen öncesinde zevk suyu yani diğer ismiyle meni salgılıyor. Erkekte ve kadında şehvet ortaya çıktığı anda hemen zevk suyu salgılaması ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.  Erkeklerde ortaya çıkan zevk suyu cinsel ilişki olmasa dahi bir şehvet ortaya çıktığı zaman görülebilir.

  Erkeklerde zevk suyu Cowper bezleri tarafından üretilen yapılardır.  Boşalma sürecinden hemen evvel penis serbest bırakıldığında bir bez tarafından üretilir. Bu salgı kayganlaştırıcı bir etkiye sahiptir.  Bu sıvı üretildiğinde aslında içinde sperm olmaz. Ancak arkadan gelen spermde yer alan spermler zevk suyuna karıştığında  hamilelik riski ortaya çıkabilir ve hamilelik süreci yaşanabilir.

  Zevk suyundan hamile kalma olasılığı nedir?

  Zevk suyundan hamile kalma olasılığı nedir?

  Kadınlarda yumurtlama olmasa dahi zevk suyundan hamile kalma olasılığı vardır. Gebelikte yumurta olmasa da spermler zevk suyu içinde dahi vücutta 4-5 gün kadar yaşayabiliyor. Bu yüzden yumurtlama dönemi öncesinde vajinaya içinde sperm olan bir zevk suyu değdiyse spermler orada canlı kalabilir. Kadınlar adet döngüsünün tam ortasında yumurtlama sürecine giriyor. Bu süre genellikle adet kanamasından 14 gün önce olur. Sperm vücutta 4-5 gün kadar kalabildiği için yumurtlamadan evvel 5 güne kadar kurulan cinsel ilişkilerde gebelik oluşabilir.

  Bu süreç içinde zevk suyuna karşı da korunmadığınızda gebelik ortaya çıkabilir. Tabii burada gebelik olasılığı çok düşüktür. Bir kadının gebelik sürecine girebilmesi için düzenli olarak cinsel ilişki deneyimi yaşaması gerekiyor. Genellikle zevk suyundan hamile kalma olasılığı her zaman vardır. Bu yüzden özellikle yumurtlama dönemleri içinde cinsel ilişki yanında zevk suyunun vajinaya değmesine karşı da önlem almak gerekir.

  Bu bilgi değerli: Yumurtlama Dönemi Kaç Gün Sürer?

  Sevgilimin zevk suyu vajinaya bulaşırsa hamile kalınır mı?

  Cinsel ilişki sırasında erkek tarafından üretilen zevk suyu kadına ulaşabilir. Yani cinsel ilişki sırasında ya da öncesinde haz alma durumu olduğunda vücut hemen bu sıvıyı üretmeye başlar. Daha sonra bu sıvı kadınların vajinasına da gidebilir. Bu durumda zevk suyundan  hamile kalınır mı sorusu devreye giriyor. Baktığımızda bu süreçte zevk suyu içinde sperm yer alırsa hamile kalma olasılığı vardır.

  Erkeklerin zevk suyundan sperm geçebilir. Bu durumda hamilelik başarılı bir şekilde gelişebilir. Yani  zevk suyu vajina girişine temas ettiği anda gebelik olasılığı vardır. Bu süreçte gebelik olasılığı çok yüksek olmamakla birlikte her zaman düşünülebilecek bir ihtimaldir. Bu durumda zevk suyuna karşı da dikkat edilmelidir.

  Zevk suyundan hamile kalınırsa ne zaman anlaşılır?

  Gebelik cinsel birleşme sonrasında ortaya çıkar. Öncelikle sağlıklı bir gebelik oluşması için kadınların yumurtlama dönemi içinde olması ve erkeklerin de sağlıklı sperm üretebilmesi gerekiyor. Cinsel ilişki sırasında vajina girişi ile zevk suyu temas ederse gebelik olasılığı her zaman vardır. Bu süreçte gebelik hemen anlaşılmaz. Zevk suyu ile vajinanın temas etmesinden sonra belirli bir zaman diliminde beklemek gerekiyor.

  Bu süreçte 10-15 gün kadar beklemelisiniz. İlk olarak evde gebelik testi yapılırsa hamilelik anlaşılabilir. İdrardaki HCG hormonu arttığı zaman gebelik olduğu test sonucunda çıkabilir. Bunun dışında net bir bilgi almak için kanda gebelik testi için hastaneye gidilmesi gerekiyor. Bu süreçte beklediğinizde hemen testi yapın ve hamilelik olup olmadığına bakın.  Cinsel ilişkiye girmeseniz dahi zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun cevabı evet olur. Yalnız zevk suyu içinde sadece sperm olması gerekiyor. Zevk suyuna karışan bir sperm yoksa gebelik başarılı olmaz.

  Anlattık: Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

  Zevk suyundan hamile kalmamak için neler yapılabilir?

  Zevk suyundan hamile kalmamak için öncelikle korunmalı cinsel ilişkiye girmek gerekiyor. Burada yapılan en önemli yanlış zevk suyu içinde sperm olmayacağına dair inançtır. Bu durum tamamen yanlış bir düşüncedir. Zevk suyu içinde kaçak da olsa sperm bulunabilir. Zevk suyu içinde sperm olabileceği için zevk suyundan hamile kalınır mı sorusuna evet cevabını veriyoruz.

  Bu süreçte ertesi gün hapı,  geri çekilme yöntemi, acil spiral taktırma gibi birçok doğum kontrol yöntemi uygulanabilir. Korunmasız cinsel ilişkiler yaşandığında zevk suyundan da gebelik başlangıcı olabilir. Bu yüzden hiçbir şekilde zevk suyunu hafife almamalı ve korunmasız olarak vajina ile temas etmesi engellenmelidir.  Gebelik için her zaman planlı ve dikkatli olmak gerekir.

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • Mehmet Türker avatarı

   Mehmet Türker

   Merhaba hocam, ben sevgilimle sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık. Herhangi bir vajinal bölgeye boşalma olmadı ama zevk suyu bulaştımı bilmiyoruz. İlişkiden 10 gün sonra adet beklediğimiz tarihte 7 gün süren kırmızı renkte adet olduğunu düşündüğümüz kanama oldu, 40 gün sonra idrar testi yaptık negatif net sonuçtu. 50 gün sonra bi kez daha yaptık ve oda negatifti ama ilişkiden sonra sadece bir defa adet oldu bir daha olmadı. Hocam adeti gecikti ilk ilişkiden sonra başka ilişki yaşamadık yani adetinden sonra ilişki yaşamadık gebe olabilir mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadan sürtünme yoluyla hamile kalınmaz. Adet tarihinde kanama olduysa, kanama ile birlikte rahim içi temizlenir ve yine gebelik durumu söz konusu olamaz.

  • Aaa avatarı

   Aaa

   Hocam merhaba. Sevgilimle yaklaşık 1 ay önce üzerimizde kıyafetler varken sürtünme yoluyla bir şeyler yaşadık. Regl çok düzenli hep aynı gün ve ilk 3 gün yoğun kanamalı sonrasında yavaş yavaş azalırken bu ay 1 haftalık bir gecikme oldu ilk 2 gün yoğun 3üncü günden itibaren hafif pembesi yok gibi oldu. Çok stresli bir ay geçirdim. Çok fazla kafaya taktım. Hamilelik gibi bir durum olma ihtimali nedir? Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi günler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sürtünme ile, üzerinizde kıyafetlerle olan ilişkiden gebelik olmaz.

  • Çicek gül avatarı

   Çicek gül

   Hocam ben erkek arkadasımla beraber oldum ve ilişkiden 9 gün sonra adet günümde kanamam oldu pıhtılı ve kırmızıydı ama son iki gün açık pembe oldu rengi ve ondan sonraki hafta bulantım olmaya başladı ve baş dönmeside başladı hamile olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bir sonraki döngünüz en az 1 hafta gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Ahmet avatarı

   Ahmet

   Merhabalar, eşimin vajinasına büyük oranda elimden zevk suları bulaştı uzunca bir süre de kaldı. Acaba elimden bulaşan bu zevk suları ile hamilelik riski nedir? Bir diğer sorum da hocam, duşta vajina çevresine sperm boşalması oldu ancak eşim regl gününe üç gün varken ilişkinin sabahında hatta 7 saat sonra ilişkiden regl oldu. 6 gün sürdü. Bu durum üstüne görme dedikleri şey olabilir mi? Eğer adet ise geç döllenme gibi bir ihtimal olabilir mi? Gebelik ihtimali tamamen ortadan kalkmış mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyunda sperm olma oranı düşüktür bu nedenle hamile kalma oranı da oldukça düşüktür, eşiniz regl olduysa gebelik yoktur diyebiliriz. Yerleşme kanaması beklenilen regliden önce olur ve 3-4 gün sürer.

  • Yardim0706 avatarı

   Yardim0706

   Erkek arkadaşım içime girmeye çalıştı fakat tam giremedi sürtünme oldu 4-5 ay geçti üstünden idrar testi yaptım 4-5 kere negatif çıktı regl oluyorum ama 1 gün sürüyor yoğun kanama. Hamile olma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    4-5 ay geçti ise gebelik olsa testlerde belli olurdu, düzensizlik için muayene olabilirsiniz.

  • Yardım edin avatarı

   Yardım edin

   İyi günler hocam umarım bu soruma cevap verirsiniz. 07.11.2021 tarihinde regli oldum ve reglim 1 hafta sürdü ve bitti. Erkek arkadaşımla 21.11.2021 tarihinde kıyafetli iken sürtünme ilişkisi yaşadık ve benim bacak aramda ıslaklık hissettim. Ardından korktum regliyim gelmesi için internetten masajlar yogalar yaptım ve ben 08.12.2021 tarihinde regli oldum. 7 günlük regli yaşadım. Hamile olsaydım regli olur muydum? Ya da zorla regli gelmesi söz konusu mu? Videolarınızda izledim lakin internette büyük bir korku var yine de sormak istiyorum. Spermler kıyafetten geçebilirler mi? Ne olur bana açıklama yapın çok çaresiz hissediyorum psikolojim gebeymişim gibi ve artık sosyal hayattan zevk alamıyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regli ile birlikte rahim içi temizlenir endişe edecek bir durum yok. Ayrıca cinsel birleşme olmadan kıyafetler ile gebe kalmanız mümkün değil. Bacak aranızdaki ıslaklık muhtemelen size ait zevk suyudur ve bunun oluşması gayet doğaldır.

  • Yemre avatarı

   Yemre

   Hocam merhabalar, uzun bir soru olacak ama hiçbir detayı atlamadan sormak ve yanıt almayı rica ediyoruz, yol gösterirseniz çok seviniriz.Bundan 40 gün once kız arkadaşımın yumurtlama döneminde korunmasız ilişkiye girdik (boşalma olmadı). İlişkiden 10 gün sonra tekrar korunmasız ilişkiye girdik (yine boşalma olmadı) ama bu kez Ella ertesi gün hapı kullandık. Hapı kullandıktan 3 gün sonra (20 Kasım, normal reglinden 6 gün önce, 33 gün regl döngüsü) kanama meydana geldi. Yerleşme kanaması olmasından korktuk. Regl gibi parlak kırmızı renkte ve pıhtılı 6 gün süren kanama oldu. Kanamadan 2 gün sonra (28 Kasım, ilk ilişkiden 20, ikinci ilişkiden 10 gün sonra) test yaptırdık sonuç negatif geldi. Daha sonra garanti olsun diye 16 Aralıkta (ilk ilişkiden 38, ikinci ilişkiden 28 gün sonra) farklı marka bir test kitiyle yine idrar testi yaptık sonuç yine negatif geldi. Testten 3 gün sonra 19 Aralık’ta tekrar regl oldu (bir önceki reglinden 28-29 gün sonra) ama bu kez 3 süren kanama oldu ve regl kanaması bitti. Bu durum bizi yine korkuttu ve 26 Aralık’ta (ilk ilişkiden 48, ikinci ilişkiden 38 gün sonra) bir idrar testi daha yaptık, sonuç yine negatifti. Hala gebelik riski var mıdır? Varsa ihtimali nedir? Bilgilendirir misiniz, çok teşekkürler şimdiden.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik riski yoktur, adet görmüş kendisi.

  • Sevda doğan avatarı

   Sevda doğan

   Nişanlım ile ilk defa sürtünmeli ilişkimiz oldu. Ben ıslaklık hissetmedim ama sonrasında baktım eşofmanı boxer içinden bulaşmış ıslanmıştı iki büyük damla şeklinde nemliydi de bende eşofman iç çamaşırı vardı ilk defa yaşadığım için çok korktum hocam risk var mıdır bu şekilde

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Risk yoktur.

  • Selin123 avatarı

   Selin123

   Hocam merhaba soruma cevap verirseniz sevinirim , korunmasız ilişkide bulundum ancak herhangi bir boşalma durumu olmadı , geri çekilme vs. Direkt sonrasında bir boşalma durumu gerçekleşmedi. Hamile kalma olasılığım var mıdır ya da oranı nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim. (Kadınım)

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm vajinanın içine bırakılmadığı sürece hamile kalma ihtimali düşüktür.

  • Aaaa avatarı

   Aaaa

   Merhabalar hocam ben bu ay nişanlımla düzenli bir ilişki yaşamadım sadece bir kez oldu onda da içime boşalma gibi bir söz konusu olmadı ama zevk suyu çok geliyordu. Şeffaf bir renkteydi. Boşalma olmadı ama genede ben duş alıp temizlenmek istedim. Şuan adetim 4 gün gecikti dün test yaptım ama test hatalıymış hamile kalma riskim var mı ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalma ihtimali çok düşüktür emin olmak için en az 1 hafta kadar bekleyip testi tekrarlayabilirsiniz.

  • Merveee avatarı

   Merveee

   Merhabalar hocam ben her ayın 30 unda adet oluyordum bu ay olmadım. Cinsel ilişkim olmadı nişanlımla bir kez denedik herhangi bir boşalma falan olmadı zaten kendisinde. 03.01.2022 de test yaptım negatif çıktı kasık ağrılarım oluyor ama herhangi bir kanamam yok

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bir süre daha bekleyiniz. Adet görmezseniz muayene olabilirsiniz.

  • Lütfen bakın avatarı

   Lütfen bakın

   Hocam merhaba
   Sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk ama boşalma olmadı sadece zevk suyu olabilir regl olma süresi 6 gün gecikti hamile kalma riski varmı ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İdrar ya da kan testi yaparak öğrenebilir. Çok düşük bir ihtimaldir.

  • Hasan basri avatarı

   Hasan basri

   Hocam sevgilimle cinsel ilişki yaşadım bir gün içinde 3-4 kere ama geri çekilme yöntemiyle meni geleceği zaman dışarı bıraktım ama zevk suyu konusunda emin değilim ne yapmam gerekir vajinayı iyice temizledik bu işe yarar mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalma ihtimali çok düşüktür hamilelik için spermin vajinanın içine bırakılması gerekir.

  • Acil lütfen avatarı

   Acil lütfen

   Hocam merhabalar sevgilimle cinsel bir birliktelik olmadı fakat zevk suyu vajinama değdi adetim 7 gün gecikti, ay içerisinde stresli bir dönem geçirdim, onun etkisi olabilir mi, hamile olma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalma ihtimali çok düşüktür, stresin etkisi olabilir.

  • Acil lütfen avatarı

   Acil lütfen

   Hocam merhaba,

   Nişanlım ile sürtünme yolu ile ilişki yaşadık, zevk suyum vajinasına bulaştı ama boşalma yaşamadım. Vajinaya bulaşan zevk suyundan hamile kalma ihtimali var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadan hamile kalmanız mümkün değil.

  • Mahmut Deveci avatarı

   Mahmut Deveci

   Sevgilimle ikimiz de ilk seferimizi yaşadık ve cinsel ilişkiye girdik ve sadece 1 defa girip çıkma oldu sonrasında devam etmedik. Kayganlaştırıcı da kullanmıştık ve zevk suyundan hamile kalma korkusuna kapıldık. Lütfen cevap verir misiniz? Çok endişeliyiz ve ne yapmalıyız bilmiyoruz.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe kalma ihtimali neredeyse yok diyebiliriz fakat yine de bunun net cevabını adet döngünüzde öğrenebilirsiniz. 3 günü geçmediyse ertesi gün hapı kullanabilirsiniz.

  • Buse güven avatarı

   Buse güven

   Hocam merhabalar reglim 15.02.2022 tarihinde de bitti. 17.02.2022 de erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. İçime boşalma olmadı ama zevk suyu çok fazla geliyordu. Hamile kalma durumum olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalınma ihtimali oldukça düşüktür ama hiç olmaz diyemiyoruz.

  • Fidan gül avatarı

   Fidan gül

   Merhabalar hocam, sevgilim ile bir ilişkiye girdim. Korumalı bir ilişkiydi ama kondom yırtıldı ve vajinanın içine sevgilim boşalmadı ama zevk suyundan emin değilim. İlişkiden sonra bir hafta geçti ve idrar testi yaptım. Sonuç negatif çıktı. Hamile miyim acaba bilemedim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyu ile gebe kalma ihtimali çok düşüktür ama hiç olmaz diyemiyoruz. Gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Acil !!!! avatarı

   Acil !!!!

   Merhabalar, biz nişanlımla sadece 3 kere birlikte olduk ve yumurtlama gününe denk gelmiş. Ama içime boşalmadı. Geri çekilme ile hamile kalınır mı? Ama kesin içime boşalmadı. Lütfen cevap verin.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelikten şüpheleniyorsanız, ilişki sonrası beklediğiniz adetiniz gecikirse, 1 hafta-10 gün sonra test yapabilirsiniz.

  • aaaa avatarı

   aaaa

   Hocam merhaba sevgilimle mayıs sonu gibi sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ve boşalma vajina girişine gerçekleşmedi. Aktı mı akmadı mı bundan dolayı tereddüt ediyorum. Akması durumunda gebelik mümkün olabilir mi? Sonrasında adet oldum ama 2 aydır çok az oluyor tereddütteyim. Kafamı sürekli kurcalıyor. Cevaplarsanız çok sevinirim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Mayıs ayından sonra herhangi bir beraberlik yaşamadıysanız ve üzerine 2 kez adet gördüyseniz hamile kalma ihtimaliniz pek görünmüyor. Eğer hala şüphe duyuyorsanız, kesin sonuç için gebelik testi yaptırabilirsiniz.

  • Gamze Avcı avatarı

   Gamze Avcı

   Hocam, eşimle 3 senedir korunmadan ilişkiye giriyoruz. Çok dikkat ediyoruz. Adetim 1 hafta gecikti. Adet olacakmış gibi ağrılarım var ama gelmedi. 6.gün test yaptık ama negatif çıktı. Bir iki kere hafif kan kahvemsi geldi. Hamile olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelik şüpheniz varsa bir sonraki adet tarihinizi bekleyerek 1 hafta 10 gün kadar gecikirseniz test yapabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Erken hamilelik testleri yanıltıcı olabilir.

  • Kskskkss avatarı

   Kskskkss

   Hocam merhabalar. Temmuz ayının başında partnerimle ters bir ilişkiye girdim fakat tam bir boşalma olmadı. Biraz aktığını söyledi. 2 aydır da hep günümde adet oluyorum. Bu ay ağrım var ama kanamam olmadı. Sizce hamilelik riski var mıdır? Bir de hocam iç hastalıklarından doktora gitmiştim ve ultrasondan baktıklarında yumurtalıklarımın birinin büyük olduğunu söylediler. Sizce ciddi bir durum mudur? Dış gebelik böyle bir şey değil diye biliyorum ama yine de şüpheliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe kalmak için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Yildiz avatarı

   Yildiz

   Merhaba hocam 45 yaşındayım ve 10 gün gecikme yaşıyorum. Menopoz mudur yoksa gebelik mi? Geri çekilme yoluyla ilişkiye giriyoruz.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelikten şüpheleniyorsanız test yaptırabilirsiniz.

  • Merve taş avatarı

   Merve taş

   Reglim her ay 10 gun gecikiyor bu ay 15 günü geçti hala yok. Sizce ne gibi bir sorun olabilir? Zevk suyu girme ihtimali de var.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Uzun bir süredir bu şekilde gecikme yaşanıyorsa doktora muayene olmanızı tavsiye ederiz.

  • Acil avatarı

   Acil

   Hocam zevk suyu elime bulaşıp, elim de sevgilimin vajinasına değerse gebelik riski olur mu? Bu arada boşalma olmadı. Elime zevk suyu değdi.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için, vajen-penis birlikteliğinin olması gerekir.

  • Mert Aydın avatarı

   Mert Aydın

   Korunmasız ilişkiden sonra boşalma olmamış bir vajinayı su vs. ile temizlemek gebe kalma ihtimalini ortadan kaldırır mı hocam?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki sonrası su ile vajinayı yıkamak, gebeliği engellemek için etkisiz bir yöntemdir.

  • İ avatarı

   İ

   Merhaba doğurganlık döneminde cinsel ilişkiye girdim. İlk başta kondom kullanmadığımız için zevk suyundan tereddüt ediyorum. İçime boşalma olmadı kondom kullandık sonradan.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa bekleyen adetinizin gecikmesi durumunda, 7-10 gün sonra test yapabilirsiniz.

  • Acil lütfen avatarı

   Acil lütfen

   Hocam merhaba,
   Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Sevgilimin vajinasına zevk suyu bulaşmış olabilir. Emin değilim ve sevgilimin üzerinde iç çamaşırı vardı. İçim rahat etmediği için ertesi gün hapı içirdim. Hamilelik riski var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamile kalınması için; teorik olarak, penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • İsimsiz avatarı

   İsimsiz

   Merhaba hocam, yeni evliyiz. Eşimin geçen ay regl döngüsü 8 gün gecikti. 7. günde hamilelik testi yaptık, negatif çıktı. 8. günün sonunda adet kanaması oldu. Biz zevk suyunun bulaşmasından şüphelendik. Regl olduktan sonra gebelik ihtimali söz konusu olabilir mi? Eşim çok stresli bir ay geçirmişti acaba bundan mı olmuştur?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, regl olduysa hamile değildir. Adet gecikmesinin pek çok sebebi olabilir. Stres de bunlardan bir tanesidir.

  • s s avatarı

   s s

   merhaba
   5 ekim günü ilk kez cinsel ilişki yaşadım. Başlangıçta korunmadık, sonrasında prezervatif taktık. Hymen kanamam bayağı oldu. Sonraki günlerde de kahverengi kanama devam etti ve bel ağrısı yaşıyorum. Bugün ayın 8’i. Az miktarda kahverengi sıvı geliyor. Kasıklarımda ağrı var. Hamilelik olma durumu var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkiniz yumurtlama dönemine geldiyse hamilelik riski olabilir ancak belirtileri için henüz erken. Beklediğiniz adetinizin en azından 1 hafta kadar gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Selim Ekti avatarı

   Selim Ekti

   Hocam merhaba biz sevgilimle korunmasız bir ilişki yaşadık. İlişkiyi adet bittikten sonra 3 gün sonra yaşadık. İçe boşalma gibi bir durum olmadı ama prezervatif de kullanmadık. Zevk suyundan hamile kalır mı diye korktuk ve 11 saat sonunda ELLA ertesi günü hapı aldık. Bütün yan etkileri oldu(mide bulantısı, kasık ağrısı, duygusal değişimler vb.) ve kız arkadaşımın düzenli bir adet döngüsü var. Adetten 7 gün sonra sanırım ovulasyona giriyorum ağrım var dedi. Sizce hamile kalma ihtimali var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki sonrası adet olduysa, teorik olarak hamile değildir.

  • arda c avatarı

   arda c

   Hocam merhaba, cevap verirseniz memnun olurum. Korkuyoruz. Boşalma olmadan anal yoluyla ilişkimiz oldu ama zevk suyu geldi. Bir şekilde farklı yollardan ilerleyebilir mi? Cevap verirseniz çok mutlu oluruz. Risk var mıdır? 4 yada 5 gün gecikti şu an adeti.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için; penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Aaacxbb avatarı

   Aaacxbb

   Merhabalar hocam. Ben erkek arkadaşımla 3 kez ilişkiye girdim. İkinci ilişki tarihi doğumun yüksek olabileceği zamandı ama içime boşalma durumu olmadı. Boşalacağını hissettiğinde geri çekildi. Reglim bazı zamanlarda gecikirdi ve yine gecikti. Bu ay baya stresli bir ay geçirdim. Hamilelik durumu olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelikten şüpheleniyorsanız, beklediğiniz adetinizin gecikmesi durumunda, 7-10 gün geçtikten sonra test yapabilirsiniz.

  • Snsns avatarı

   Snsns

   Merhaba hocam. Ben erkek arkadaşımla sürtünme yaşadım. Zevk suyu geldi. Ondan bir şey olur mu? Biz biraz tedirginiz. Ertesi gün hapı almayı düşünüyorum. Bu olay olalı 4 gün oldu. Adet günüme 9 gün var. Bir akıl verir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalınması çok düşük bir ihtimaldir ama hiç olmaz diyemiyoruz. Ertesi gün hapı kullanmak için zaman dolmadıysa, hapı kullanabilirsiniz.

  • Ee avatarı

   Ee

   Merhaba hocam, doğurganlık döneminde cinsel ilişkiye girdim fakat tam bir birliktelik olmadı. Bir iki kere vajinaya girdim. Sonrasında devam etmedik, içine boşalmadım. Zevk suyundan gebe kalma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan gebe kalınması ihtimali çok düşüktür ama yine de asla olmaz diyemiyoruz.

  • Lütfen mxjxk avatarı

   Lütfen mxjxk

   Merhaba hocam. Benim sevgilim bakire henüz. Sürtünme yoluyla birliktelik geçirdik. Zevk suyu geldi sadece, boşalma olmadı. Hamile kalma ihtimali var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamile kalınması için teorik olarak, vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Ss avatarı

   Ss

   Doktor hanım 30 ekimde korumasız ilişkiye girdik ve reglim 3 gün gecikti. İçime boşalmadı ama hamile olma ihtimalim var mı? Ertesi gün hapı içsem işe yarar mı? Lütfen yardımcı olur musunuz?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Ertesi gün hapı kullanmak bu aşamada bir fayda sağlamaz. Adetiniz 7-10 gün kadar gecikirse, gebelik olup olmadığını öğrenmek için test yapabilirsiniz.

  • A avatarı

   A

   Merhaba erkek arkadaşımla yumurtlama döneminde ilişkiye girdim. İçime boşalmadı ama zevk suyundan şüpheleniyoruz. Hamile kalma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyuyla gebe kalınma ihtimali oldukça düşüktür ama hiç olmaz diyemiyoruz.

  • uğur burçak avatarı

   uğur burçak

   Hocam, sevgilimle ilişki yaşadım. Boşalma gibi bir durum söz konusu olmadı ama zevk suyu geçmiş olabilir. Adet kısa sürüyor ve mide bulantısı, baş dönmesi vb şeyler oluyor. Gebe kalma riski var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyunda hamile kalma ihtimali oldukça düşüktür ama hiç olmaz diyemiyoruz.

  • Serra bayrak avatarı

   Serra bayrak

   Merhaba hocam ben 21.10.2022 tarihinde regl oldum ve 1 hafta sürdü. Aradan 20 gün geçtikten sonra erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Boşalma olmadı ama zevk suyundan emin değilim. Bu tarihe kadar hala regl olmadım.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa test yapabilirsiniz.

  • ACİL BAKAR MISINİZ avatarı

   ACİL BAKAR MISINİZ

   Hocam merhaba, sevgilimle sürtünme yoluyla bir şeyler yaşadık. Vajinamdan uzak bir yerde boşaldı fakat zevk suyu vajinama temas etti. Ve bundan bir kaç gün sonra günümde regl oldum. Hamile kalma olasılığım var mı acaba? Acil bilgi verebilir misiniz? Çok endişeliyim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan beraberliklerden, teorik olarak gebelik beklemiyoruz.

  • Canan Yılmaz avatarı

   Canan Yılmaz

   Hocam merhaba. Nişanlımla regl tarihinden 3 gün önce korunmasız ilişkiye girdik. Hemen 2 saat sonra ertesi gün hapı ellayı kullandım. Reglim tam 10 gün gecikti ve 2 defa test yaptık. Testler negatif çıktı. Regl tarihinden 10 gün sonra adetim başladı. Hamile olma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkiden sonra regl olduysanız hamile değilsinizdir.

  • Meryem kamil avatarı

   Meryem kamil

   Merhabalar hocam. Nişanlımla ilk defa ilişkiye girdik ve bir kaç sefer girip çıkma oldu. Zevk suyu içimde bir kaç dk durup temizlendim. Herhangi bir problem olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan hamile kalınma ihtimali çok çok düşüktür. Ancak asla olmaz diyemiyoruz.

  • Acil bakar mısınız? avatarı

   Acil bakar mısınız?

   Merhaba hocam. Sevgilimle hiç ilişkiye girmedik fakat ikimizden de zevk suyu geldi. O, eliyle penisine ellemişti ve daha sonra peçeteye sildi penisini. Sonrasında da vajinama elledi. Henüz bakireyim. Normalde de adet düzensizliği yaşayan biriyim ama korktuk ve ben adet söktürücü içiyorum. Bu durumda gebelik ihtimali var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Merve Türker avatarı

   Merve Türker

   Merhaba hocam, sizi çok severek takip ediyorum. Yorumları okudum ancak içimin rahat etmesi için sormak istiyorum. Kabusum oldu. Kendimi çok kötü hissediyorum. Kimseye soramadım. Sevgilimle bir hafta önce beraber olduk. Şöyle sadece yan yana yatarak ve elle temas şeklinde, hiç bir şekilde cinsel organlar temas etmedi. Reglime bir hafta var ve göğsümde hassasiyet var ki bu her regl dönemimde olur. Anormal olarak kabızlık başladı ve buna bağlı olarak sık idrara çıkma var. Beraberliğimizden önce bir kaç defa da olmuştu ama bir haftadır daha sık oluyor ve karnım anormal şekilde şiş. Boşalma olmadı elle bulaşık olsa anca zevk suyu olur ki onun bile olmadığını düşünüyorum. Ellerimizi yıkadık ve kıyafetlerimiz vardı üzerimizde. Böyle bir durumda hamilelik olur mu? Akıntı yok, lekelenme yok, kasıklarımda ağrı yok, mide bulantım yok. Reglim her ay düzenli gelir. Korkum kabız olmak ve sık idrara çıkmak. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Kimseyle paylaşmadım. Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi günler. Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • selin demir avatarı

   selin demir

   Hocam merhaba eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve vajinamın üzerine boşaldı. Hemen temizledik, sildik fakat 3 hafta boyunca haftada bir defa bu şekilde ilişkiye girdik. Hamile kalma olasılığım var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Korunmasız cinsel birlikteliklerde gebelik oluşabilir.

  • Dilara avatarı

   Dilara

   Hocam merhaba 22 kasımda regl oldum. 9-13 Kasım arası sürtünme ile ilişkimiz oldu. Sonra hiç bir şey olmadı. Herhangi bir vajen penis birleşmesi olmadı ama zevk suyu vajinama değdi. 23 aralıkta regl oldum ve 5 gün sürdü ama yine de çok korkuyorum. Ya regl değilse diye. Hamile olma ihtimalim var mıdır acaba? Vajina girişime gelen zevk suyuyla hamile kalabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için vajen-penis birlikteliğinin olması gerekir.

  • Sezen Kaya avatarı

   Sezen Kaya

   Hocam merhaba. Ağızdan zevk suyu yutulursa hamile kalınır mı? Teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bu şekilde gebe kalınması mümkün değildir.

  • ŞŞŞŞŞŞ avatarı

   ŞŞŞŞŞŞ

   Hocam merhaba. Bu zamana kadar kızlık zarımın bozulabileceği hiç bir aktivite yapmadım ama bugün sevgilimle ilişkiye girdik. Yine kızlık zarım bozulmadı ama zevk suyu biraz vajinama değdi(normalde asla düzgün regl olmuyorum). Hamile olma ihtimalim ne kadardır?
   Sorunun cevabı benim için çok önemlidir. Teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Musa avatarı

   Musa

   Merhaba hocam. Kız arkadaşımla ilişki yaşadık. Zevk suyunun bulaşıp bulaşmadığını bilmiyorum. Küçük bir ihtimal de olsa zevk suyunda sperm olabilir diye düşündüm ve gebeliğe karşı alınabilecek en iyi önlem ne olmalı sizce?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki yaşandıktan sonra ertesi gün hapı alınabilir.

  • Aaaa avatarı

   Aaaa

   Hocam merhabalar. Yakın bir zamanda kız arkadaşımla sürtünme yaşadık. Sadece vajinal bölgeye dokunma yoluyla ufak damlalar halinde zevk suyu, yani şeffaf sıvı vajinasına değdi. Ancak cinsel birleşme olmadı. Yüzeysel ve dokundurma yoluylaydı. Gebelik olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Lütfen acil hocam avatarı

   Lütfen acil hocam

   Merhabalar hocam. Sevgilimle dün üzerimizde kıyafetler varken sürtünme yoluyla yakınlaştık. Boşalma falan olmadı. Sadece bende zevk suyu pantolonumu ıslatmıştı. O andan itibaren zaten sürtünmeyi kestik. Zevk suyu geldiği için biraz tedirgin olduk. Sevgilimin adetinin son günü olduğu için pedi, iç çamaşırı ve pantolonu vardı. Onun pantolonunda da ıslaklık yoktu. Biraz tedirgin olduk. Ertesi gün hapı kullanmalı mı sizce? Risk var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bahsettiğiniz şekilde gebelik oluşması mümkün değildir.

  • Pınar avatarı

   Pınar

   Hocam merhaba. Regl olma günümden 5-6 gün önce sürtünme yoluyla iliski yasadık. Zevk suyu vajinama baya bir bulaştı ama vajinamdan uzak bir yere boşaldı. Reglim 4-5 gün gecikti. Zevk suyunda sperm olma olasılığı var diye çok fazla stres yapıyorum. Sizce hamile olma ihtimalim nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir. Ancak gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Aaa avatarı

   Aaa

   Hocam merhaba. Ben erkek arkadaşımla reglimin son günü beraber oldum ama boşalma olmadı. Cinsel organı benim cinsel organıma değdi. Kendisi zevk suyunun olmadığını hatta öncesinde lavaboya gidip temizlediğini hatırlattı ama içimde korku var. Gebe kalma ihtimali var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Alex avatarı

   Alex

   Hocam merhaba. Sevgilimle ilişki yaşadık ama sadece hafif üstüne oturdu. İçine girme durumu olmadı. İçine boşalma da olmadı. Sadece ıslaklık, dışarı boşalma oldu. Kız arkadaşımın hamile kalma durumu var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Gamze arslan avatarı

   Gamze arslan

   Hocam merhaba. Bende spiral var. Eşim de korunuyor. Bu ay az adet oldum. Bir geliyor bir gelmiyor ama test yaptım negatif çıkıyor. Sizce gebelik var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi durumunda kan testi yaptırabilirsiniz.

  • ÖNEMLİİ!!! avatarı

   ÖNEMLİİ!!!

   Merhaba hocam iki sorum var. 1)Erkek arkadaşımla 1 Şubat’ta kıyafet üzerinden bir şeyler yaşadık. Reglimin bittiği günün ertesi günüydü. Bende 5 kat vardı(ped dahil) onda ise kıyafet yoktu. Daha sonra karnına iki damla zevk suyu boşaldı. Bana değmedi diye biliyoruz. Bir yerime ıslaklık gelmedi. Geldiyse de hissetmedim. Daha sonra elimi yıkadım ve 15 dk sonra da tuvalete gittim. Elim kuruydu ama elimde varsa tuvalette bulaşmış mıdır?
   2) Olaydan 13 gün sonra regl oldum ama erken regl olmak için günde 3 maydanoz suyu, 3 çörek otu ve 2 ada çayı içtim. Bunu 2 gün tekrarladım ama adet kanamam azdı ve 4 gün sürdü. Rengi normaldi. Ocak ayında da erken oldum ve az akmıştı. O da 5-6 gün sürmüştü. Reglim tarih olarak çok düzensiz fakat miktar olarak Ocak ve Şubat az geldi. Ayın 17’sinde reglim bitti 19’unda erken gebelik testi yaptık ve negatif çıktı. Hamile olma olasılığım var mı? Tekrar test yapayım mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • İsimsiz avatarı

   İsimsiz

   Merhaba hocam size bir sorum olacaktı. Ben 31 ocakta regl oldum. Sevgilimle de 24 Şubat’ta falan kıyafetlerle sürtünme ilişkisi yasadık. Reglim bu ay Mart başında gelmeliydi ama gelmedi. 2 gün önce sevgilimle yine sürtünme ilişkisi yaşadık. Reglim çok gecikti ve hala da gelmedi. Hamile olma durumum var mı? Lütfen cevaplar mısınız? Çok korkuyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • arda Deyer avatarı

   arda Deyer

   Merhaba. Kız arkadaşımla korunmasız, sürekli cinsel ilişki yaşıyoruz. Ortalama 2 haftada 1 kez. Her zaman zevk suyu görüyorum fakat en sonki biraz şüphe uyandırdı. 1 hafta geçtikten sonra test yaptık ve negatif çıktı. Testin yanlış olma gibi bir durum % kaçtır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Beklenen adetin 7-10 gün kadar gecikmesi halinde yapılan kan testlerinin yanılma payı oldukça düşüktür. Erken yapılan testler yanıltıcı olabilir.

  • Pınar yılsan avatarı

   Pınar yılsan

   Hocam merhaba 4.5 ay önce korunmasız ilişki yaşadım. Boşalma olmadı ama boşalmaya daha varken bıraktık. Erkek arkadaşım çıktıktan sonra da boşalmadı. Üç defa düzenli adet oldum. Hiçbir belirti yok. Karnım da şişmedi. Hamile olma olasılığım var mı yoksa şimdiye kadar belli olur muydu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki sonrası düzenli regl olduysanız hamile değilsinizdir.

  • Bilgi amaçlı avatarı

   Bilgi amaçlı

   Hocam kız arkadaşımla birliktelik yaşadım. İçine boşalma olmadı fakat zevk suyu akmış olabilir. Fakat şöyle bir durum var; adet dönemi 1-2 gün içinde olması gerekiyor. Acaba bir sorun olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyu ile gebelik oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir ama asla olmaz diyemiyoruz.

  • selina avatarı

   selina

   Merhaba, kıyafetsiz sürtünme yaşadım fakat vajen girişine değil üst kısımlara doğru oldu. Zevk suyu çok az bir miktarda değdi. Vajene doğru akmışsa hamile olabilir miyim? Dediğim gibi çok az bir miktarda zevk suyu.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için, teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Gizem avatarı

   Gizem

   Hocam merhaba..
   Regl döngüm 33 gün
   Bir kaç gün önce erkek arkadaşım ile sürtünme yoluyla bir sevişme yaşadık. Bende iç çamaşırı vardı lakin kendisinde yoktu. Zevk suyundan emin değilim ama hiçbir şekilde boşalma olmadı. Vajinama kilot üzerinden baskı uygulayarak sürtündü ve bu uzun süreli olmadı. Regl olmama 4 gün var ve bu olay yaşandığında bir hafta vardı.
   Hamilelik söz konusu olabilir mi ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • gizem avatarı

   gizem

   Hocam çok kötü durumdayım lütfen yardımcı olur musunuz? Çok tedirginim.
   Yumurtlama döneminde sürtünme yoluyla ilişkim oldu fakat genital bölgemden uzakta boşaldı. Zevk suyunun gelip gelmediğinden emin değilim. Yinede 24 içinde ella hap içtim. Hala risk var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Selma avatarı

   Selma

   Merhabalar hocam. Bu sorumu çok utanarak ve yaptığım şeyden pişmanlık duyarak yazıyorum. İlk kez nişanlımla bir deneyim yaşadık. Bende iç çamaşırı vardı ama onda hiçbir şey yoktu. Boşalma olmadı. O olaydan iki hafta sonra regl olmam gerekiyordu ama olmadım. Reglim bir ay gecikti. Doktora gittim ve düzensizlik için adetini bekle dedi. Bu birliktelikten dört hafta sonra idrar testi yaptım ve sonuç negatif çıktı. Birkaç gün maydanoz suyu, egzersiz yaptım ve tam bir aylık gecikmeden sonra adet oldum. O ay çok stresli bir dönemde idim ve çok ağrı kesici de kullanmıştım ama hala korkuyorum. Çok da takıntılı biriyim. Çok pişmanım. Hala gebelik riski var mıdır? Kanda gebelik testi yaptırmak istemiyorum. İdrar testi yapmıştım bir ay sonra regl de oldum ve zaten iç çamaşırı vardı, boşalma yoktu. Zevk suyundan korkuyorum. Bu durumda gebelik riski var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Birliktelik sonrası regl olduysanız hamile değilsinizdir.

  • Htttr avatarı

   Htttr

   Hocam kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Penis ve vajina birleşimi oldu ama ileri derecede değil. Vajina içine boşalma olmadı ama zevk suyu vajina içinde kalmış olabilir. Hamilelik ihtimali var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyundan gebe kalınma ihtimali oldukça düşüktür ancak asla gebe kalınmaz diyemiyoruz.

  • Aleyna avatarı

   Aleyna

   Hocam ben evliyim ve çok merak ettiğim bir sorum var. Zevk suyundan hamile kalınır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Oldukça düşük bir ihtimal olsa bile zevk suyundan gebe kalınabilir.

  Bir yorum yazınız