Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

  Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

  İnsanlarda adet döneminde hamile kalınmayacağına dair yaygın bir inanış vardır. Ancak, doğum kontrol planlaması yapan çiftler için bu durum oldukça risklidir. Adet döneminde bir kadının doğurganlığı düşük olsa da, bazı koşullar dahilinde hamilelik mümkün olabilir.

  Adet dönemi nedir, nasıl oluşur?

  Menstrüasyon olarak da bilinen adet kanaması, rahimdeki kan ve dokunun vajinadan vücut dışına çıkmasıdır. Ergenlik döneminden menopoza dek genellikle her ay meydana gelir. Bu süreç aynı zamanda bir kadının doğurgan olduğu, hamile kalma özelliğinin mevcut olduğu dönemi kapsamaktadır.

  Tipik bir adet döngüsü 28 gün sürer. Dönem, foliküler ve luteal fazlara bölünür. Foliküler fazda, sağlıklı bir yumurta yumurtalıklarda oluşur. Luteal faz ise o yumurtanın fallop tüplerinde sperm ile buluşması için, yumurtlama sonrası hazırlık dönemidir. Tüm bu eylemler günlük olarak şöyle gelişir:

  • 1-5. gün: Yumurtanın döllenememesi nedeniyle hamilelik oluşmamıştır ve bu nedenle menstrüasyon başlamıştır.
  • 6-10. gün: Östrojen hormonu, yumurta üretimini ve rahimdeki endometriyal hücrelerin yeniden büyümesini teşvik eder.
  • 11-18. gün: Kadın doğurganlığının en üst düzeyde olduğu yumurtlama dönemi meydana gelir. Olgun bir folikül salınarak döllenmek üzere fallop tüplerine ilerler.
  • 19-28 gün: Hormon salgıları, rahim iç duvarını implantasyon için besleyici bir ortam oluşturmak üzere kalınlaştırmaya teşvik eder.

  Son günlerde, salınan yumurta ile bir sperm birleşemezse adet döngüsü yeniden başlar. Hamilelik oluşmuş ise hormon seviyeleri hamileliğe göre düzenlenir, adet kanaması oluşmaz.

  İlginizi çekebilir: Az Gelen Adet Kanaması Nedenleri

  Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem nedir?

  Doğurganlık penceresi, bir kadının hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu dönemdir. Adet döngüsüne bağlı olarak değişebilen doğurganlık penceresi genellikle 6 gün sürmektedir. Yumurtlama ve yumurtanın serbest bırakılması, hamile kalma olasılığın en yüksek olduğu günlerdir. 28 günlük düzenli bir adet döngüsü olan kadında ilk gün kanamanın başladığı gün olarak kabul edilir 14. gün yumurtlama meydana gelir. 14. günden önceki ve sonraki birkaç gün boyunca hamile kalma şansı çok yüksektir. Ancak bu bir kural değildir. Her kadının adet döngüsü farklı olabilir ve doğurganlık penceresi haricinde de kesinlikle hamile kalınabilir.

  Peki bu yumurtlama ne kadar sürüyor: Yumurtlama Dönemi Kaç Gün Sürer?

  Adet döneminde hamile kalınır mı?

  adet döneminde hamile kalmak mümkün mü

  Hamile kalmak karmaşıklıktır ve birçok belirsizlik içerir. Adet döneminde hamile kalmak pek çok kadın için olası değildir, ancak imkansız da değildir. Hamile kalmak, adet döngüsündeki yumurtlama oluşumuna bağlıdır. Yumurtlama günü, bir kadından diğerine ve aynı kadında döngüden döngüye değişir.

  Yumurta, yumurtlamadan sonra yalnızca 12-24 saat canlılığını koruyabilir. Bu süre zarfında, meydana gelmesi için bir sperm hücresiyle buluşması gerekir. Kadının, yumurtlama gününden 3 gün önce ve yumurtlama gününe kadar cinsel ilişkiye girmesi durumunda hamile kalma olasılığı yüksektir.

  Adet döngüleri 24 günden daha kısa olan kadınlar, uzun döngüleri olanlara oranla daha önce yumurtlayabilirler. Adet döngüsü uzunluğundaki geniş değişiklik ve yumurtlama zamanlaması, doğurganlık döneminde ne zaman olduğunu anlatmayı zorlaştırır. Bununla birlikte, sperm 3-5 gün boyunca canlılığını koruyabilmektedir. Böylece, yumurtlamadan 5 gün önce cinsel ilişkiye girilmiş olsa bile hamile kalınabilmektedir.

  Adet döneminde hamile kalabilmek birkaç faktöre bağlı olarak mümkündür:

  • Kısa adet döngüleri: Bazı kadınlar 21 gün kadar kısa döngülere sahiptir ve yumurtlama günleri arasında çok fazla zaman aralığı yoktur. Spermlerin üreme yolunda 5 güne kadar canlılığını koruyor olabilmesi nedeniyle, bu aralıktaki korunmasız cinsel ilişki hamilelikle sonuçlanabilir.
  • Adet kanamasının uzunluğu: Vücut, rahim iç duvarını dökerken yumurtlama dönemi tekrarlanabilir. Bir sonraki yumurtlama, bir önceki ayın döllenmemiş yumurtası vücuttan atılmadan meydana gelebilir. Böylece adet döneminde de hamile kalınabilir.
  • Düzensiz adet dönemleri veya ara kanamalar: Düzensiz adet döngüleri olan veya zaman zaman ara kanama yaşayan kadınların doğurganlık dönemlerinin belirlenmesi oldukça zordur. Adet kanamaları ile ara kanamalar anlaşılamadığında, kadının hamile kalabilme riski mevcuttur.

  Adet döneminden hemen önce hamile kalınabilir mi?

  Adet döneminden hemen önce hamile kalma şansı çok düşüktür. Döngüleri düzenli olan kadınlarda, yumurtlama dönemi kanamanın başlangıcından bir süre önce meydana gelir. Yumurtalar ise yalnızca 12 ila 24 saat boyunca aktiftir. Adet döneminden önceki günlerde cinsel ilişkinin güvenli olduğu söylenebilir. Yumurtlama gününden uzaklaştıkça hamile kalma olasılığı da azalır.

  Adet döneminden hemen sonra hamile kalınabilir mi?

  Adet döneminden hemen sonra hamile kalma olasılığı vardır. Kanama bittikten sonra, doğurganlık penceresinin aktif olduğu döneme geçiş yapılır. Spermlerin de 5 güne kadar canlılığını koruyabilmesinden dolayı, kanamadan hemen sonra cinsel ilişki mevcutsa hamilelik mümkün hale gelebilir. Hamile kalma olasılığı, kanamanın bitişinden sonraki her geçen gün artar.

  Hamileyken adet olunur mu?

  Hamilelikte adet olmak biyolojik olarak mümkün bir durum değildir, ancak istisnalar olabilir. Hamileliğin başlangıcından itibaren salgılana ve hamilelik hormonu olarak bilinen hCG (insan koryonik gonadotropin), adet dönemleri durur. Bununla birlikte, adet gecikmesinden önce hafif kanama veya lekelenme ile ilişkili implantasyon kanaması meydana gelebilir. Sıklıkla adet kanaması ile karıştırılan bu durum, embriyonun rahime yerleştiğinin ve hamileliğin başlamasının işaretlerindendir.

  Hamileliğe rağmen adet kanamalarına benzer yoğun kanama mevcutsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

  Adet döneminde hamile kalmamak için neler yapılabilir?

  Hamilelik planlaması yapmayan kadınlar, adet döneminde olsa dahi cinsel ilişki esnasında bir doğum kontrol yöntemi kullanmalıdır. Gebeliğin önlenmesi için yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemleri şunlardır:

  • Prezervatif,
  • Doğum kontrol hapları,
  • Enjekte edilen kontraseptifler,
  • Diyafram,

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • noname

   Adet dönemimin 3. günü herhangi bir temas olmadan erkek arkadaşımın meni bacağıma ve kasıklarıma aktı. Silerken tüm cinsel bölgemi kapsayarak sildim. Herhangi bir risk taşır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde hamile kalma oranı çok düşüktür gebelik durumu için spermin vajinadan içeri bırakılması gerekir.

  • Omer memmedov

   Adetden 2 gün önce birlikte olduysak, hamile kalınırsa adet görülür mü o zaman? Mesela ayın birinde birlikte olduk üçünde adet gördüm, hamile olmak mümkün mü? 2 gün öncesi olunan birliktelikten 2 gün sonra adet gördüysem tutmammış mı? Teşekkürler önceden. Azerbaycan’dan selamlar.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebelik yok demektir çünkü adetle birlikte rahim içi atılır.

  • Gokdeniz krtl

   İlişkide sperm içeri akmadı ve sonra da regl oldu. Hamile olma olasılığı var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl sonrası rahim içi temizlenir. Bu nedenle hamile olma olasılığı yoktur.

  • Elmas öner

   Merhaba adet günü yumurtlama olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Rahim içi adetle beraber atılır,olmaz.

  • HASAN CAN

   MERHABA ADETİN 4. GÜNÜ AKŞAMI CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİK VE BEN BOŞALMADAN 2 DK SÜRMEDİ SIKINTI YAPTIĞIM İÇİN BIRAKTIM HAMİLE KALIR MI?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz.

  • Yüşa Kınık

   Adetliyken çinsel ilişkiye girilmesinin hemen ardından ertesi gün ilacı kullandım, hamile kalır mıyım? Adetim gecikti.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adetliyken girilen ilişkiden hamile kalınmaz çünkü rahim içi adetle beraber atılır.

  • Bbbbb

   Merhaba hocam adet bittiği günün akşamı ilişki yaşandı çocuk istiyorum hamile kalma olasılığım nedir

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba bir sonraki adet döngünüz gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz

  • Ubeydullah

   Merhaba adet gunun 4 gununde iliskiye girilirse korunmadan hamile kalma gibi bi risk olur mu? icine boşalmadıysa eger partner?( Hap mı kullanılmalı ?)

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz.

  • Ksjdkdjd

   Adet gününden 1 gün önce iliski olursa adet iki gün gecikirse hamile olma ihtimali varmıdır

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba hamilelik belirtisi o kadar erken olmaz adet döngünüz en az 1 hafta gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Muhammed

   Öncelikle merhaba adet döneminde ilişkide içeri sperm bırakıldığında ertesi gün adet devam ederse herhangi bi sorun olur mu

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde gebe kalınmaz.

  • Byz

   Merhabalar, düzensiz adet döngüm var ve 2 3 gündür şiddetli karın ağrım var 11. ayda adetim gelmedi acaba hamile olabilir miyim test yapmalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, idrar veya kan testi yapabilirsiniz.

  • Esra yüksel

   Merhaba, ben yeni evliyim, iki kez ilişkiye girdik bu ay adet oldum adet bitiminden sonra cinsellik olmasa da hamile olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadıysa gebelik olmaz.

  • İsmimi vermek istemiyorum

   Reglime 4 gün varken erkek arkadaşım içime boşaldı. Adetime 3 gün var daha sizce bişey olur mu, hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, bunu ancak adet döngünüz gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Sinem bulut

   Adet gününden 3 gün once ilişkide sperm birkaç kez iceri aktı ama adet olunca hamile olma olasılığı var mı

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebe kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Emin olmak için bir sonraki döngünüz gecikirse 1 hafta kadar sonra test yapabilirsiniz.

  • isimsiz

   Pms in ortalarında cinsel ilişkiye girildiğinde içine boşalma olmasa da hamile kalma olasılığı nedir? Reglin 6 gün kadar gecikmesi durumu mümkün müdür bu ilişkiden sonra?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde girilen ilişkiden hamilelik olmaz.

  • Ceyda Hira

   Merhaba 2 yıl önce kürtaj oldum ve şimdi 4 aydır deneme yapıyoruz ama hamile kalmadım kürtaj olmam sorun yaratıyo olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, muayene olmadan bir şey söylemek doğru olmaz.

  • Noname

   Kız arkadaşımla regl gününde ilişkiye girdik ama sanrım son günü müydü hatırlamıyorum ve içine boşalmadığımı biliyorum. Zevk suyundan bu dönemde hamile kalınır mı ya da içine sperm giderse hamile kalma oranı nedir acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz. Yine de emin olmak isterse bir sonraki döngüsü en az 1 hafta gecikirse test yapıp öğrenebilir.

    Dilerseniz detaylı olarak bu içeriğimize bakabilirsiniz: Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

  • Selcan Topal

   Ben adetten 5 6 gün önce ilişkiye girdim, normalde 5’inde adet olurdum olmadım. 2 gün geçti, hamile kalmış olur muyum sizce?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adet en az 1 hafta kadar gecikince test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Songül çaylak

   Eşimle hastalığımın son günü ilişkiye girdik meni içine boşaldı. Hamile kalma olasılığı ne olur? Bide boşaldıktan sonraki sabah adetim devam ediyordu.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde gebe kalınmaz.

  • no name

   Merhaba eşimle adet sonrası birlikte olduk henüz tam anlamıyla ilişki yaşayamadık. içine girmeye çalıştı fakat tam giremedi fakat kafası azda olsa girdi ama sperm sıvısı gelmişti ucunda mevcuttu. hamile kalma olasılıgı mevcut mudur ? mevcutsa eğer ne kadar süre sonra test yapmalıyım ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminiz en az 1 hafta gecikirse idrar ya da kan testi yapabilirsiniz.

  • Pınar altntss

   Adetimin son gününde ilişkiye girdik ve prezervatif kurbanı olduk. Hamile kalma olasılığım var mı? Ertesi gün hapı önerir misiniz bu durumda?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Bir sonraki adet döngünüzü bekleyip 1 hafta kadar gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Eda Ateş

   Regl’ ın 3. Günü korunmasız ilişkiye girdim sperm vajina içine aktı hamile olma olasılığı var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl döneminde girilen ilişkiden gebelik oluşmaz.

  • Biray Aksoy

   Merhaba, adet döneminin ikinci günü kanamam var iken korunmasız ilişkiye girdim ve içime boşaldı. Hamile kalma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz

  • Noananj

   Merhabalar hocam en son 1 Kasım’da adet oldum. 27 Kasım’da korunmasız ilişkiye girdim ama erkek arkadaşım içime boşalmadı kendini çekti. Ve eminim bir şey olmadı diye söylüyor. 4 Aralık’ta adet olmam gerekiyordu 5 gün gecikti adetim . Gebelik olma ihtimali var mıdır ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Birkaç gün daha bekleyerek idrar ya da kan testi yaptırıp öğrenebilirsiniz.

  • Ali Doğan

   Merhaba değerli ve kıymetli hocam..
   Eşimin adet gününe 3 gün var bugün sürtünme ile birliktelik oldu ve condomun üstünde sıyrılmıştı ama ucu takılı idi..Eşim 12’sinde adet görecek.Olursa hamile kalma olasılığı yok değil mi? Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Eşinizin adeti bir hafta kadar gecikirse test yaparak öğrenebilir.

  • Rabiakarakuzu

   Simdi ben adet görmeden 12 gün önce ilişkiye girdim şu an kusma ve baş dönmesi var sadece sizce hamile miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Beklediğiniz adet tarihi en az 1 hafta gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • İlker ışık

   Merhaba hocam arkadaşımla adeti bittikten 4 gün sonra ilişkiye girdik ama kesinlikle içine boşalmadım hamile kalma riski var mıdır şimdiden teşekkür ederim

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm vajinaya girmediği sürece çok zor.

  • Deryat

   Yumurtlama döneminde doğurganlık döneminde yani ilişkiye girildi ve geri çekme oldu dışarı boşalma ondan iki gün sonra yine bir birliktelik oldu o esnada kanamam oldu az bir kanama 1 dakika sürdü gebelik olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik bu kadar kısa sürede belli olmaz, kanamanın nedeni farklı bir sebeptendir.

  • Derya uzun

   Merhaba adetten önce ilişkiye girdim ilişkiden 5 gün sonra adet gördüm normalde 6 gün sürüyo ilk defa 7 gün dolu dolu kanama oldu hamile olma riski varmıdır ona göre test yaptırmak istiyorum bugün 21 gün oldu

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebelik olmaz.

  • Rümeysa turan

   ben yeni doğum yaptım ondan sonra ilişkiye girdim eşim askere gitti ondan sonra 2 kere adet gördüm şimdi 1 aydan beri adet görmüyorum hamile olma ihtimalim varmıdır

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkinin üzerine 2 kere adet gördüyseniz olmaz.

  • Kdlwjsşwkdleksşwsks

   İyi günler adet döneminden 1 hafta önce ilişkiye girdik bi birleşme olmadı ama vajinal bölgeye boşalmasam da temas oldu hamile kalma olasılığı nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm vajina içine boşalmadığı sürece çok zor.

  • Suudee

   Hocam merhaba,

   Reglim olması gerekenden iki gün erken oldu ve regli olmadan 1-2 saat öncesinde korunmadan birlikteliğim oldu. Şu an ağrım çok. Ağrının çok olması normal mi? Regliden “hemen” önce gerçekleşen birlikteliklerde hamilelik riski var mı?
   Teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Yoktur, sevgiler.

  • G.SA

   Son regl dönemim bittikten 1 hafta sonra birlikte oldum içime kesinlikle boşalma durumu olmadı. Birliktelikten 1 hafta sonra lekelenme oldu hamile kalmış olma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm içeri bırakılmadığı sürece gebelik çok mümkün değil ve gebelik bellirtisi o kadar erken olmaz.

  • Fatıma Nur Tan

   Adetimden 3 gün önce ayın 15’inde ilişkiye girdik geri çekilme ile boşalma dışarı oldu ne olur ne olmaz diye hemen ella kullandım ayın 19’unda adet oldum hamile olur muyum?

  • Buse güven

   Hocam çok acil cevap verebilir misiniz?
   Erkek arkadaşım ve ben, boxer ve pantolon varken sürtünmeyle birlikte olduk. Bende ped de vardı. Erkek arkadaşım boşalmadan önce çekildi. Ben üzerimde ıslaklık hissetmedim ama zevk suyu birliktelik halinde baskıyla bir şekilde vajinama ulaşmış olabilir mi? Adetim gecikti. 20 gün sonra kadın doğum uzmanı kist var ondan gecikmiş dedi ve hamilelik testin negatif dedi. Ultrasonla da baktı bişey görmediğini söyledi. Doktor yanlış görmüş olabilir mi, kist dediği şey yerleşme kisti olabilir mi? Çünkü kusmam ve mide bulantım var.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadan gebe kalmanız mümkün değil. Mide bulantınız strese bağlı olabilir.

  • Esra ciğer

   Merhaba hocam ilişkiye girdikten bir gün sonra adet oldum ama sanırım içine aktı. Ertesi günü hapı kullanmam gerekir mi? Gebe kalmak istemiyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet olduğunuza eminseniz ertesi gün hapı kullanmanıza gerek yoktur.

  • Mahmut

   Hocam kız arkadaşımla sürtünme yaşandı . Ben çıplaktım ama kız arkadaşımın üstünde çok ince bir pijama vardı ama içinde iç çamaşırı yoktu. Meni sıvım pijamasına aktı. Ertesi gün de adet oldu. Hamile kalır mı? Bilgi verir misiniz?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi dönemde ilişki yaşandıysa teorik olarak gebe kalmaz.

  • İsimsiz

   Merhaba
   Adetten sonraki 3,4,5,8 ve 9. günler cinsel ilişki yaşadım. Geri çekilme yöntemi ve iki kez kondom ile korundum. Hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelik şüpheniz olursa test yaptırabilirsiniz.

  • selma

   Merhaba. En son cinsel ilişkimden 9 gün sonra adet oldum ama eskilerine göre daha ağrılı ve daha çok. Bu ay ise 2 gün gecikmem oldu. Her ay düzenli adet olmama bakmayarak, hamile olma şansım var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa, adet gecikmesinden 1 hafta- 10 gün sonra test yaptırabilirsiniz.

  • Ayşe Demir

   Merhaba hocam, düzenli adet döngüm var. Adet başlangıç günümden bir gün önce eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve içime boşaldı. Bu durumda hamile kalma şansım var mı? Spermler kaç gün canlı kalabiliyor bu durum gebe olma olasılığını etkiler mi? Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi olduğu için teorik olarak hamile kalma ihtimaliniz görünmüyor.

  • Aaaaaa

   Merhaba hocam adet günümden bir gün önce eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve içime boşaldı hamile kalma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi ilişki olduğu için teorik olarak hamile kalmamanız gerekir.

  • adımıvermekistemiyorum

   Hocam iyi günler. Adetten 1 gün önce girilen ilişkide hamilelik görülür mü?

   • Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, adet öncesi yaşanılan ilişkiden gebe kalınmaz.

  Bir yorum yazınız