Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!
  (Pzt - Cuma 10:00 ve 18:00 arası)

  Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

  Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

  İnsanlarda adet döneminde hamile kalınmayacağına dair yaygın bir inanış vardır. Ancak, doğum kontrol planlaması yapan çiftler için bu durum oldukça risklidir. Adet döneminde bir kadının doğurganlığı düşük olsa da, bazı koşullar dahilinde hamilelik mümkün olabilir.

  Adet dönemi nedir, nasıl oluşur?

  Menstrüasyon olarak da bilinen adet kanaması, rahimdeki kan ve dokunun vajinadan vücut dışına çıkmasıdır. Ergenlik döneminden menopoza dek genellikle her ay meydana gelir. Bu süreç aynı zamanda bir kadının doğurgan olduğu, hamile kalma özelliğinin mevcut olduğu dönemi kapsamaktadır.

  Tipik bir adet döngüsü 28 gün sürer. Dönem, foliküler ve luteal fazlara bölünür. Foliküler fazda, sağlıklı bir yumurta yumurtalıklarda oluşur. Luteal faz ise o yumurtanın fallop tüplerinde sperm ile buluşması için, yumurtlama sonrası hazırlık dönemidir. Tüm bu eylemler günlük olarak şöyle gelişir:

  • 1-5. gün: Yumurtanın döllenememesi nedeniyle hamilelik oluşmamıştır ve bu nedenle menstrüasyon başlamıştır.
  • 6-10. gün: Östrojen hormonu, yumurta üretimini ve rahimdeki endometriyal hücrelerin yeniden büyümesini teşvik eder.
  • 11-18. gün: Kadın doğurganlığının en üst düzeyde olduğu yumurtlama dönemi meydana gelir. Olgun bir folikül salınarak döllenmek üzere fallop tüplerine ilerler.
  • 19-28 gün: Hormon salgıları, rahim iç duvarını implantasyon için besleyici bir ortam oluşturmak üzere kalınlaştırmaya teşvik eder.

  Son günlerde, salınan yumurta ile bir sperm birleşemezse adet döngüsü yeniden başlar. Hamilelik oluşmuş ise hormon seviyeleri hamileliğe göre düzenlenir, adet kanaması oluşmaz.

  İlginizi çekebilir: Az Gelen Adet Kanaması Nedenleri

  Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem nedir?

  Doğurganlık penceresi, bir kadının hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu dönemdir. Adet döngüsüne bağlı olarak değişebilen doğurganlık penceresi genellikle 6 gün sürmektedir. Yumurtlama ve yumurtanın serbest bırakılması, hamile kalma olasılığın en yüksek olduğu günlerdir. 28 günlük düzenli bir adet döngüsü olan kadında ilk gün kanamanın başladığı gün olarak kabul edilir 14. gün yumurtlama meydana gelir. 14. günden önceki ve sonraki birkaç gün boyunca hamile kalma şansı çok yüksektir. Ancak bu bir kural değildir. Her kadının adet döngüsü farklı olabilir ve doğurganlık penceresi haricinde de kesinlikle hamile kalınabilir.

  Peki bu yumurtlama ne kadar sürüyor: Yumurtlama Dönemi Kaç Gün Sürer?

  Adet döneminde hamile kalınır mı?

  adet döneminde hamile kalmak mümkün mü

  Hamile kalmak karmaşıklıktır ve birçok belirsizlik içerir. Adet döneminde hamile kalmak pek çok kadın için olası değildir, ancak imkansız da değildir. Hamile kalmak, adet döngüsündeki yumurtlama oluşumuna bağlıdır. Yumurtlama günü, bir kadından diğerine ve aynı kadında döngüden döngüye değişir.

  Yumurta, yumurtlamadan sonra yalnızca 12-24 saat canlılığını koruyabilir. Bu süre zarfında, meydana gelmesi için bir sperm hücresiyle buluşması gerekir. Kadının, yumurtlama gününden 3 gün önce ve yumurtlama gününe kadar cinsel ilişkiye girmesi durumunda hamile kalma olasılığı yüksektir.

  Adet döngüleri 24 günden daha kısa olan kadınlar, uzun döngüleri olanlara oranla daha önce yumurtlayabilirler. Adet döngüsü uzunluğundaki geniş değişiklik ve yumurtlama zamanlaması, doğurganlık döneminde ne zaman olduğunu anlatmayı zorlaştırır. Bununla birlikte, sperm 3-5 gün boyunca canlılığını koruyabilmektedir. Böylece, yumurtlamadan 5 gün önce cinsel ilişkiye girilmiş olsa bile hamile kalınabilmektedir.

  Adet döneminde hamile kalabilmek birkaç faktöre bağlı olarak mümkündür:

  • Kısa adet döngüleri: Bazı kadınlar 21 gün kadar kısa döngülere sahiptir ve yumurtlama günleri arasında çok fazla zaman aralığı yoktur. Spermlerin üreme yolunda 5 güne kadar canlılığını koruyor olabilmesi nedeniyle, bu aralıktaki korunmasız cinsel ilişki hamilelikle sonuçlanabilir.
  • Adet kanamasının uzunluğu: Vücut, rahim iç duvarını dökerken yumurtlama dönemi tekrarlanabilir. Bir sonraki yumurtlama, bir önceki ayın döllenmemiş yumurtası vücuttan atılmadan meydana gelebilir. Böylece adet döneminde de hamile kalınabilir.
  • Düzensiz adet dönemleri veya ara kanamalar: Düzensiz adet döngüleri olan veya zaman zaman ara kanama yaşayan kadınların doğurganlık dönemlerinin belirlenmesi oldukça zordur. Adet kanamaları ile ara kanamalar anlaşılamadığında, kadının hamile kalabilme riski mevcuttur.

  Burası önemli: Ara Kanama Neden Olur?

  Adet döneminden hemen önce hamile kalınabilir mi?

  Adet döneminden hemen önce hamile kalma şansı çok düşüktür. Döngüleri düzenli olan kadınlarda, yumurtlama dönemi kanamanın başlangıcından bir süre önce meydana gelir. Yumurtalar ise yalnızca 12 ila 24 saat boyunca aktiftir. Adet döneminden önceki günlerde cinsel ilişkinin güvenli olduğu söylenebilir. Yumurtlama gününden uzaklaştıkça hamile kalma olasılığı da azalır.

  Adet döneminden hemen sonra hamile kalınabilir mi?

  Adet döneminden hemen sonra hamile kalma olasılığı vardır. Kanama bittikten sonra, doğurganlık penceresinin aktif olduğu döneme geçiş yapılır. Spermlerin de 5 güne kadar canlılığını koruyabilmesinden dolayı, kanamadan hemen sonra cinsel ilişki mevcutsa hamilelik mümkün hale gelebilir. Hamile kalma olasılığı, kanamanın bitişinden sonraki her geçen gün artar.

  Hamileyken adet olunur mu?

  Hamilelikte adet olmak biyolojik olarak mümkün bir durum değildir, ancak istisnalar olabilir. Hamileliğin başlangıcından itibaren salgılana ve hamilelik hormonu olarak bilinen hCG (insan koryonik gonadotropin), adet dönemleri durur. Bununla birlikte, adet gecikmesinden önce hafif kanama veya lekelenme ile ilişkili implantasyon kanaması meydana gelebilir. Sıklıkla adet kanaması ile karıştırılan bu durum, embriyonun rahime yerleştiğinin ve hamileliğin başlamasının işaretlerindendir.

  Hamileliğe rağmen adet kanamalarına benzer yoğun kanama mevcutsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

  Görelim: Hamilelikte Adet Görülür mü?

  Adet döneminde hamile kalmamak için neler yapılabilir?

  Hamilelik planlaması yapmayan kadınlar, adet döneminde olsa dahi cinsel ilişki esnasında bir doğum kontrol yöntemi kullanmalıdır. Gebeliğin önlenmesi için yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemleri şunlardır:

  • Prezervatif,
  • Doğum kontrol hapları,
  • Enjekte edilen kontraseptifler,
  • Diyafram,

  Op. Dr. Ayşe Duman

  31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında aynı okuldan mezun oldu.

  Yorumlar

  • noname avatarı

   noname

   Adet dönemimin 3. günü herhangi bir temas olmadan erkek arkadaşımın meni bacağıma ve kasıklarıma aktı. Silerken tüm cinsel bölgemi kapsayarak sildim. Herhangi bir risk taşır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde hamile kalma oranı çok düşüktür gebelik durumu için spermin vajinadan içeri bırakılması gerekir.

  • Omer memmedov avatarı

   Omer memmedov

   Adetden 2 gün önce birlikte olduysak, hamile kalınırsa adet görülür mü o zaman? Mesela ayın birinde birlikte olduk üçünde adet gördüm, hamile olmak mümkün mü? 2 gün öncesi olunan birliktelikten 2 gün sonra adet gördüysem tutmammış mı? Teşekkürler önceden. Azerbaycan’dan selamlar.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebelik yok demektir çünkü adetle birlikte rahim içi atılır.

  • Gizliolsn avatarı

   Gizliolsn

   Merhabalar, Adetimden 2 gün önce ilişkiye girdik. 2 gün sonra adet oldum. Aradan 20 gün geçti. İlişkiye girdiğimden beri bel ağrım ve sık sık idrara çıkma durumu var. Acaba hamile miyim? Yoksa iltihap durumu mu gelişti?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminden bir hafta önce olan ilişkilerde, gebelik beklemiyoruz.

  • Gamze sanli avatarı

   Gamze sanli

   Adetimin hemen bitiminde ilişkiye girdim. 7 gün geçti. Bel ağrısı ve mide bulantısı var. Hamile olma ihtimalim var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Korunması bir ilişki yaşadıysanız evet hamilelik ihtimali olabilir.

  • Arzu Koçer avatarı

   Arzu Koçer

   Merhaba ben 12 günlük evliyim. Geçen ayın 20’sinde adet olmuştum. Evliliğimin 12. gününde adet oluyorum. Ama adet günüme daha 5 gün var. Hamile miyim acaba? Teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adetiniz gecikirse hamilelikten şüphelenebilirsiniz.

  • Noname avatarı

   Noname

   Merhaba hocam,
   Düzenli adet gören biriyim ve bakireyim. Sevgilim ile adetimin ikinci günü, bende iç çamaşırı ve ped vardı onda yoktu ve sürtünme oldu. Kasıklarıma zevk suyu geldiğini söyledi ama boşalma olmadı. Hamile kalma riski var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Merve Aksoy avatarı

   Merve Aksoy

   Adet olduğumun ilk günü birlikte olduk. Gebelik gerçekleşir mi? Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, adet döneminde yaşanılan beraberliklerde gebelik beklemiyoruz.

  • Hayal avatarı

   Hayal

   Adetime 1 hafta kala birlikte oldum. Düzenli adet oluyorum ama 6 gün geçikti. Normalde en fazla sadece 3 gün gecikir. Hamile olma şansım var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Korunmasız bir ilişki yaşadıysanız gebelik ihtimali olabilir. Test yapabilirsiniz.

  • Gokdeniz krtl avatarı

   Gokdeniz krtl

   İlişkide sperm içeri akmadı ve sonra da regl oldu. Hamile olma olasılığı var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl sonrası rahim içi temizlenir. Bu nedenle hamile olma olasılığı yoktur.

  • Elmas öner avatarı

   Elmas öner

   Merhaba adet günü yumurtlama olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Rahim içi adetle beraber atılır,olmaz.

  • HASAN CAN avatarı

   HASAN CAN

   MERHABA ADETİN 4. GÜNÜ AKŞAMI CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİK VE BEN BOŞALMADAN 2 DK SÜRMEDİ SIKINTI YAPTIĞIM İÇİN BIRAKTIM HAMİLE KALIR MI?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz.

  • Yüşa Kınık avatarı

   Yüşa Kınık

   Adetliyken çinsel ilişkiye girilmesinin hemen ardından ertesi gün ilacı kullandım, hamile kalır mıyım? Adetim gecikti.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adetliyken girilen ilişkiden hamile kalınmaz çünkü rahim içi adetle beraber atılır.

  • Bbbbb avatarı

   Bbbbb

   Merhaba hocam adet bittiği günün akşamı ilişki yaşandı çocuk istiyorum hamile kalma olasılığım nedir

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba bir sonraki adet döngünüz gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz

  • Ubeydullah avatarı

   Ubeydullah

   Merhaba adet gunun 4 gununde iliskiye girilirse korunmadan hamile kalma gibi bi risk olur mu? icine boşalmadıysa eger partner?( Hap mı kullanılmalı ?)

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz.

  • Ksjdkdjd avatarı

   Ksjdkdjd

   Adet gününden 1 gün önce iliski olursa adet iki gün gecikirse hamile olma ihtimali varmıdır

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba hamilelik belirtisi o kadar erken olmaz adet döngünüz en az 1 hafta gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Muhammed avatarı

   Muhammed

   Öncelikle merhaba adet döneminde ilişkide içeri sperm bırakıldığında ertesi gün adet devam ederse herhangi bi sorun olur mu

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde gebe kalınmaz.

  • Byz avatarı

   Byz

   Merhabalar, düzensiz adet döngüm var ve 2 3 gündür şiddetli karın ağrım var 11. ayda adetim gelmedi acaba hamile olabilir miyim test yapmalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, idrar veya kan testi yapabilirsiniz.

  • Esra yüksel avatarı

   Esra yüksel

   Merhaba, ben yeni evliyim, iki kez ilişkiye girdik bu ay adet oldum adet bitiminden sonra cinsellik olmasa da hamile olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadıysa gebelik olmaz.

  • İsmimi vermek istemiyorum avatarı

   İsmimi vermek istemiyorum

   Reglime 4 gün varken erkek arkadaşım içime boşaldı. Adetime 3 gün var daha sizce bişey olur mu, hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, bunu ancak adet döngünüz gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Sinem bulut avatarı

   Sinem bulut

   Adet gününden 3 gün once ilişkide sperm birkaç kez iceri aktı ama adet olunca hamile olma olasılığı var mı

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebe kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Emin olmak için bir sonraki döngünüz gecikirse 1 hafta kadar sonra test yapabilirsiniz.

  • isimsiz avatarı

   isimsiz

   Pms in ortalarında cinsel ilişkiye girildiğinde içine boşalma olmasa da hamile kalma olasılığı nedir? Reglin 6 gün kadar gecikmesi durumu mümkün müdür bu ilişkiden sonra?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde girilen ilişkiden hamilelik olmaz.

  • Ceyda Hira avatarı

   Ceyda Hira

   Merhaba 2 yıl önce kürtaj oldum ve şimdi 4 aydır deneme yapıyoruz ama hamile kalmadım kürtaj olmam sorun yaratıyo olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, muayene olmadan bir şey söylemek doğru olmaz.

  • Noname avatarı

   Noname

   Kız arkadaşımla regl gününde ilişkiye girdik ama sanrım son günü müydü hatırlamıyorum ve içine boşalmadığımı biliyorum. Zevk suyundan bu dönemde hamile kalınır mı ya da içine sperm giderse hamile kalma oranı nedir acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz. Yine de emin olmak isterse bir sonraki döngüsü en az 1 hafta gecikirse test yapıp öğrenebilir.

    Dilerseniz detaylı olarak bu içeriğimize bakabilirsiniz: Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

  • Selcan Topal avatarı

   Selcan Topal

   Ben adetten 5 6 gün önce ilişkiye girdim, normalde 5’inde adet olurdum olmadım. 2 gün geçti, hamile kalmış olur muyum sizce?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adet en az 1 hafta kadar gecikince test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Songül çaylak avatarı

   Songül çaylak

   Eşimle hastalığımın son günü ilişkiye girdik meni içine boşaldı. Hamile kalma olasılığı ne olur? Bide boşaldıktan sonraki sabah adetim devam ediyordu.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde gebe kalınmaz.

  • no name avatarı

   no name

   Merhaba eşimle adet sonrası birlikte olduk henüz tam anlamıyla ilişki yaşayamadık. içine girmeye çalıştı fakat tam giremedi fakat kafası azda olsa girdi ama sperm sıvısı gelmişti ucunda mevcuttu. hamile kalma olasılıgı mevcut mudur ? mevcutsa eğer ne kadar süre sonra test yapmalıyım ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminiz en az 1 hafta gecikirse idrar ya da kan testi yapabilirsiniz.

  • Pınar altntss avatarı

   Pınar altntss

   Adetimin son gününde ilişkiye girdik ve prezervatif kurbanı olduk. Hamile kalma olasılığım var mı? Ertesi gün hapı önerir misiniz bu durumda?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bir sonraki adet döngünüzü bekleyip 1 hafta kadar gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Eda Ateş avatarı

   Eda Ateş

   Regl’ ın 3. Günü korunmasız ilişkiye girdim sperm vajina içine aktı hamile olma olasılığı var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl döneminde girilen ilişkiden gebelik oluşmaz.

  • Biray Aksoy avatarı

   Biray Aksoy

   Merhaba, adet döneminin ikinci günü kanamam var iken korunmasız ilişkiye girdim ve içime boşaldı. Hamile kalma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Merhaba, adet döneminde girilen ilişkiden hamile kalınmaz

  • Noananj avatarı

   Noananj

   Merhabalar hocam en son 1 Kasım’da adet oldum. 27 Kasım’da korunmasız ilişkiye girdim ama erkek arkadaşım içime boşalmadı kendini çekti. Ve eminim bir şey olmadı diye söylüyor. 4 Aralık’ta adet olmam gerekiyordu 5 gün gecikti adetim . Gebelik olma ihtimali var mıdır ?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Birkaç gün daha bekleyerek idrar ya da kan testi yaptırıp öğrenebilirsiniz.

  • Ali Doğan avatarı

   Ali Doğan

   Merhaba değerli ve kıymetli hocam..
   Eşimin adet gününe 3 gün var bugün sürtünme ile birliktelik oldu ve condomun üstünde sıyrılmıştı ama ucu takılı idi..Eşim 12’sinde adet görecek.Olursa hamile kalma olasılığı yok değil mi? Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Eşinizin adeti bir hafta kadar gecikirse test yaparak öğrenebilir.

  • Melisa yıldız avatarı

   Melisa yıldız

   Adet dönemime 2 gün kala açık şekilde kanamam oldu. Sonrasında pıhtı şekilde kanama oldu. Aynı regl gibi ağrım var ve kanamam oluyor. Gebelik durumu var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl olduysanız gebe değilsinizdir.

  • Servet tarla avatarı

   Servet tarla

   Eşimle adetin 3. günü ilişkiye girdik ve korunmadık. Hamile kalma riski var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, adet döneminde yaşanılan cinsel birliktelikten gebelik oluşmaz.

  • barış yılmaz avatarı

   barış yılmaz

   Hocam iyi günler. 12 aralıkta şüpheli ilişkimiz oldu. Kız arkadaşım 19 aralıkta regl olması gerektiğini söyledi ama olmadı. Bunun üzerine 21 aralıkta beta hgc testi yaptırdık. 0.25 çıktı. Gebe olmuş olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik testlerinden daha doğru sonuç alabilmek için, beklenen adetin 7-10 gün gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Rabiakarakuzu avatarı

   Rabiakarakuzu

   Simdi ben adet görmeden 12 gün önce ilişkiye girdim şu an kusma ve baş dönmesi var sadece sizce hamile miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Beklediğiniz adet tarihi en az 1 hafta gecikirse test yaparak öğrenebilirsiniz.

  • İlker ışık avatarı

   İlker ışık

   Merhaba hocam arkadaşımla adeti bittikten 4 gün sonra ilişkiye girdik ama kesinlikle içine boşalmadım hamile kalma riski var mıdır şimdiden teşekkür ederim

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm vajinaya girmediği sürece çok zor.

  • Deryat avatarı

   Deryat

   Yumurtlama döneminde doğurganlık döneminde yani ilişkiye girildi ve geri çekme oldu dışarı boşalma ondan iki gün sonra yine bir birliktelik oldu o esnada kanamam oldu az bir kanama 1 dakika sürdü gebelik olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik bu kadar kısa sürede belli olmaz, kanamanın nedeni farklı bir sebeptendir.

  • Derya uzun avatarı

   Derya uzun

   Merhaba adetten önce ilişkiye girdim ilişkiden 5 gün sonra adet gördüm normalde 6 gün sürüyo ilk defa 7 gün dolu dolu kanama oldu hamile olma riski varmıdır ona göre test yaptırmak istiyorum bugün 21 gün oldu

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet gördüyseniz gebelik olmaz.

  • Rümeysa turan avatarı

   Rümeysa turan

   ben yeni doğum yaptım ondan sonra ilişkiye girdim eşim askere gitti ondan sonra 2 kere adet gördüm şimdi 1 aydan beri adet görmüyorum hamile olma ihtimalim varmıdır

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişkinin üzerine 2 kere adet gördüyseniz olmaz.

  • Kdlwjsşwkdleksşwsks avatarı

   Kdlwjsşwkdleksşwsks

   İyi günler adet döneminden 1 hafta önce ilişkiye girdik bi birleşme olmadı ama vajinal bölgeye boşalmasam da temas oldu hamile kalma olasılığı nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm vajina içine boşalmadığı sürece çok zor.

  • Suudee avatarı

   Suudee

   Hocam merhaba,

   Reglim olması gerekenden iki gün erken oldu ve regli olmadan 1-2 saat öncesinde korunmadan birlikteliğim oldu. Şu an ağrım çok. Ağrının çok olması normal mi? Regliden “hemen” önce gerçekleşen birlikteliklerde hamilelik riski var mı?
   Teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Yoktur, sevgiler.

  • G.SA avatarı

   G.SA

   Son regl dönemim bittikten 1 hafta sonra birlikte oldum içime kesinlikle boşalma durumu olmadı. Birliktelikten 1 hafta sonra lekelenme oldu hamile kalmış olma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sperm içeri bırakılmadığı sürece gebelik çok mümkün değil ve gebelik bellirtisi o kadar erken olmaz.

  • Fatıma Nur Tan avatarı

   Fatıma Nur Tan

   Adetimden 3 gün önce ayın 15’inde ilişkiye girdik geri çekilme ile boşalma dışarı oldu ne olur ne olmaz diye hemen ella kullandım ayın 19’unda adet oldum hamile olur muyum?

  • Buse güven avatarı

   Buse güven

   Hocam çok acil cevap verebilir misiniz?
   Erkek arkadaşım ve ben, boxer ve pantolon varken sürtünmeyle birlikte olduk. Bende ped de vardı. Erkek arkadaşım boşalmadan önce çekildi. Ben üzerimde ıslaklık hissetmedim ama zevk suyu birliktelik halinde baskıyla bir şekilde vajinama ulaşmış olabilir mi? Adetim gecikti. 20 gün sonra kadın doğum uzmanı kist var ondan gecikmiş dedi ve hamilelik testin negatif dedi. Ultrasonla da baktı bişey görmediğini söyledi. Doktor yanlış görmüş olabilir mi, kist dediği şey yerleşme kisti olabilir mi? Çünkü kusmam ve mide bulantım var.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Cinsel birleşme olmadan gebe kalmanız mümkün değil. Mide bulantınız strese bağlı olabilir.

  • Esra ciğer avatarı

   Esra ciğer

   Merhaba hocam ilişkiye girdikten bir gün sonra adet oldum ama sanırım içine aktı. Ertesi günü hapı kullanmam gerekir mi? Gebe kalmak istemiyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet olduğunuza eminseniz ertesi gün hapı kullanmanıza gerek yoktur.

  • Esra yılmaz avatarı

   Esra yılmaz

   Merhaba hocam. Regl bittikten 1 gün sonra ilişkimiz oldu. Hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminden sonra yaşanılan beraberliklerde gebe kalma ihtimali vardır.

  • Dilsora Karademir avatarı

   Dilsora Karademir

   Merhaba hocam benim 9 yaşında bir çocuğum var ve şimdiye kadar eşimle hiç korunmadan birlikte oluyoruz ve hamile kalamıyorum. Şimdi çocuk istiyoruz. Adet dönemim, her şey normal ama çocuk olmuyor. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen cevap verir misiniz?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Bu durumun pek çok nedeni olabilir. Sizi muayene ederek yardımcı olabilirim.

  • S.Arda avatarı

   S.Arda

   Merhaba. Partnerim ile adetinden 1 hafta sonra beraber olduk ama sadece bir kez ve çoğu dışarı aktı. Ama tam emin değilim. 3 gün sonra pembe ve akışkan bir sıvı akıntısı oldu. Hafif de kasık ağrısı oldu ama sonrasında bir şey yok. Acaba hamile olma olasılığı var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet sonrası yaşanılan beraberliklerde gebelik ihtimali vardır.

  • İsmimi vermek istemiyorum avatarı

   İsmimi vermek istemiyorum

   Merhaba hocam, adetimin bittiği ikinci gün birliktelik yaşadım ve içime boşaldı. Hamile kalma riskim var mıdır? Ertesi gün hapı kullanacağım. Risk nedir acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adetten sonra girilen ilişkilerde hamile kalma ihtimali vardır.

  • Aysu Erdal avatarı

   Aysu Erdal

   Merhaba hocam. Ben adet olacağım gün ilişkiye girdim. 5 gün gecikti, adet olamadım. Gebelik var mıdır? Kalmak istemiyorum.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda, regl olmadan önceki 1 hafta içerisinde yaşanılan beraberliklerden, gebelik beklemiyoruz.

  • Mete kıran avatarı

   Mete kıran

   Hocam merhabalar biz partnerimle adet dönemi sonlandıktan sonraki 4. gece ilişkiye girdik. Koruma vardı fakat kondomun boğumundan sızmasından şüphe ettim. Adet bitiminden sonraki 4. Günde gebe kalma durumu olabilir mi acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Evet adet sonrası dönem gebe kalınabilir.

  • Seren gül avatarı

   Seren gül

   Hocam 12sinde eşimle cinsel ilişki oldu. 1 saat sonra koruma hapı aldık ve 4 gün sonra kasık, bel ağrılarım başladı. Ben adet olmadan 2 test yaptım ve negatif çıktı. Bugün de lekelenme tarzında adet kanaması var pedde ama sanki sülük tarzı koyu renkli kan pıhtısı gördüm. Hamile miyim? Lütfen cevaplayın.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelik olup olmadığını anlamak için, beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • S....k.. avatarı

   S....k..

   Eşimle benim hiçbir sıkıntımız yok ama ne yaptıysam çocuğumuz olmadı hocam. Öneriniz nedir? Çok doktora gittim, eşim de gitti ama bir sıkıntı çıkmadı. Sonra hamile kaldım, kalbi durdu. Bebeğim iki aylıktı. Kürtaj oldum. Sonra da olmadı. Tavsiyeniz nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Geçmiş olsun. Sizi muayene etmeden bir şey söyleyemiyorum.

  • Ayşenur Şentürk avatarı

   Ayşenur Şentürk

   Adetimin 5. gününde eşim, ben üstte iken içime boşaldı. Hamile kalma olasılığım var mı acaba? Şuan 6. günüm ve kanama yok.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda regl döneminde yaşanılan beraberliklerde, gebelik beklemiyoruz.

  • Mahmut avatarı

   Mahmut

   Hocam kız arkadaşımla sürtünme yaşandı . Ben çıplaktım ama kız arkadaşımın üstünde çok ince bir pijama vardı ama içinde iç çamaşırı yoktu. Meni sıvım pijamasına aktı. Ertesi gün de adet oldu. Hamile kalır mı? Bilgi verir misiniz?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi dönemde ilişki yaşandıysa teorik olarak gebe kalmaz.

  • İsimsiz avatarı

   İsimsiz

   Merhaba
   Adetten sonraki 3,4,5,8 ve 9. günler cinsel ilişki yaşadım. Geri çekilme yöntemi ve iki kez kondom ile korundum. Hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelik şüpheniz olursa test yaptırabilirsiniz.

  • selma avatarı

   selma

   Merhaba. En son cinsel ilişkimden 9 gün sonra adet oldum ama eskilerine göre daha ağrılı ve daha çok. Bu ay ise 2 gün gecikmem oldu. Her ay düzenli adet olmama bakmayarak, hamile olma şansım var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik şüpheniz varsa, adet gecikmesinden 1 hafta- 10 gün sonra test yaptırabilirsiniz.

  • Berkay Liman avatarı

   Berkay Liman

   Merhabalar hocam. Bugün kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Kendisi regldi yani reglin başlangıcıydı ve ben içine boşaldım. Hamile olur mu? Şuanda da kız arkadaşımın karnında ağrıları var. Bir sorun olur mu gebelik için.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Öncelikle regl döneminde cinsel ilişkiye girmeyi asla tavsiye etmiyoruz. Bu dönemde yaşanılan beraberliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • Ayşe Demir avatarı

   Ayşe Demir

   Merhaba hocam, düzenli adet döngüm var. Adet başlangıç günümden bir gün önce eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve içime boşaldı. Bu durumda hamile kalma şansım var mı? Spermler kaç gün canlı kalabiliyor bu durum gebe olma olasılığını etkiler mi? Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi olduğu için teorik olarak hamile kalma ihtimaliniz görünmüyor.

  • Aaaaaa avatarı

   Aaaaaa

   Merhaba hocam adet günümden bir gün önce eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve içime boşaldı hamile kalma olasılığım nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi ilişki olduğu için teorik olarak hamile kalmamanız gerekir.

  • adımıvermekistemiyorum avatarı

   adımıvermekistemiyorum

   Hocam iyi günler. Adetten 1 gün önce girilen ilişkide hamilelik görülür mü?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, adet öncesi yaşanılan ilişkiden gebe kalınmaz.

  • Lutfen acil avatarı

   Lutfen acil

   Hocam geri çekilme yöntemiyle birliktelik yaşadım ama kesinlikle sperm gelişi olmadı. Dışarı çıktıktan sonra kendi geldi ama zevk suyundan emin değiliz. Gelip gelmediğini bilmiyoruz. Sonrasında hemen ayağa kalktım. Oturur pozisyondaydık zaten. Yani gebelik olur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Zevk suyunda sperm olma ihtimali düşük, ancak kesinlikle olmaz diyemiyoruz.

  • Burak yılmaz avatarı

   Burak yılmaz

   Hocam adetin ilk akşamı korunmasız ilişkiye girdik. Boşaldım. Hamile kalır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, regl döneminde girilen ilişkilerde gebelik olmaz.

  • ÇOK ACİL avatarı

   ÇOK ACİL

   Hocam merhaba. Erkek arkadaşımla birbirimize karşılıklı mastürbasyon yapıyorduk. O dışarıya boşaldı fakat sonra vajinama dokunup oynadı. Kendisi farklı eliyle dokunduğunu söyledi ama aynı da olabilir. Fark ettikten sonra çektirdim. 3 gün sonra adet oldum(yani galiba 5 gün falan durdu. Yerleşme kanaması değildir umarım) ve bugün de 2. adetimi görmem gerek. Sizce bir risk var mıdır? Psikolojim çok bozuldu hocam.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak hamile kalınması için, penis-vajen birlikteliğinin olması gerekir.

  • Fatma taş avatarı

   Fatma taş

   Merhabalar hocam. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Vajinamın olduğu bölgeye boşaldı ama adetimin son günüydü. Sonrasında kanama görmedim. Hamile olma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik ihtimali için, teorik olarak penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekiyor.

  • Zuhalaydogdu avatarı

   Zuhalaydogdu

   Merhaba hocam ben 44 yaşındayım. Adetlerim hep düzensiz oluyor. Şu bir senedir düzenli olmaya başladı. Çocuğum olmuyor çok test yaptırdım. Adetime yakın ilişkide hamile kalabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adete 1 hafta kala girilen ilişkilerde gebelik ihtimali düşüktür.

  • MELİKE İSTEMEZ avatarı

   MELİKE İSTEMEZ

   MERHABA,ADET DÖNEMİME 4 GÜN KALA EŞİMLE KORUMASIZ İLİŞKİ YAŞADIK. ADET DÖNEMİM NORMALDE 4-6 GÜN ARASI SÜRERKEN BU SEFER 2.GÜNDE KESİLDİM. HAMİLE KALMA DURUMUM NEDİR?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normalde, adetten önceki 1 haftalık süreçte gebe kalınmasını beklemiyoruz.

  • Meral şen avatarı

   Meral şen

   Merhabalar. Öncelikle adetim biteli 4 gün oldu. Şiddetli kasık ağrım var. Dün test yaptım ikinci çizgi 10 dakika sonra belirginleşti. Eşimle 2 hafta önce korunmasız ilişkiye girdik. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Hamilelik şüpheniz varsa kan veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

  • Şeyda kara avatarı

   Şeyda kara

   Merhaba hocam. Adetimin son günü eşimle birliktelik yaşadık. Kanama falan yoktu zaten ve genelde adetim düzensiz olur. Bir hafta geçti, hafif karın ağrım var. Test yapmalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Beklenen adetin 7-10 gün kadar gecikmesinden sonra test yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

  • Zerda ok avatarı

   Zerda ok

   Hocam merhabalar, düzenli adet oluyorum fakat ben 3 ay önce bir ilişki yaşadım. Boşalma herhangi bir yerime olmadı. Düzenli de adet görmeye devam ettim. Karnımda şişkinlik, sertlik var acaba hamile miyim diye çok korkuyorum. En son reglim ekim 27 oldu. Bilgi verirseniz sevinirim hocam.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    En son 3 ay önce ilişki yaşadıysanız ve de normal adet düzeniniz devam ediyorsa hamile değilsinizdir.

  • Esra Y.M. avatarı

   Esra Y.M.

   Öncelikle merhabalar. İki buçuk hafta önce eşim ile reglden 2 ya da 4 gün sonra olması gerek korunmasız ilişkiye girdik. Geçtiğimiz haftanın ortasından beri neredeyse günün her saati mide bulantısı şikayetim var. Yine geçtiğimiz hafta vajinal akıntı da çok yoğun idi. Bir de en ufak kötü kokuları duyumsuyorum. Ara ara baş dönmesi de var. Bir de bu hafta başından beri sürekli acıkma hissi söz konusu, sanki hiç yemek yememiş gibi acıkıp duruyorum. Gebelik testi yapmak için erken mi? Erken olduğunu düşündüğüm için yapıp yapmamak konusunda tereddütteyim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik testi yaptırmak için, beklediğiniz adetinizin 7-10 gün kadar gecikmesi durumunda test yaparsanız daha doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Zeynep Eslem Aydın avatarı

   Zeynep Eslem Aydın

   Merhaba, regl günümden 2 gün önce korunmasız ilişkiye girdim . İlişkiye girdiğim gün regl belirtilerim vardı ama 4 gündür gecikiyorum ve mide bulantısı, sersemlik, kasık-bacak ağrılarım, göğüs hassasiyetim vs bir çok farklılık var. Gebe olma ihtimalim var mı? Testte bu kadar erken çıkar mı? Ya da bu kadar kısa sürede böyle belirtiler olur mu? Çok teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda, regl öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan ilişkilerde gebelik beklemiyoruz. Ancak şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün kadar gecikmesi durumunda test yapabilirsiniz.

  • Spartt avatarı

   Spartt

   Merhaba hocam partnerimle regl olmadan bir gün önce korunmadan birlikte olduk ve vajinal bölgenin içine boşaldı. Hamile kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan cinsel birlikteliklerde, teorik olarak gebelik beklemiyoruz.

  • Sema Armutlu avatarı

   Sema Armutlu

   Adet günümden 3 gün önce ilişki yaşadım ve gebelik düşünüyoruz. Fakat bugün 12.11.2022 ufak bir kanama oldu gebelik mümkün mü?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan cinsel beraberliklerde, teorik olarak gebelik beklemiyoruz.

  • isimsiz avatarı

   isimsiz

   Adetten 4 gün önce ilişkiye girildi, 4 gün sonra, tam olması gereken günde regl olundu. İlişkiye girdikten sonraki 11.günde erken gebelik testi negatif çıktı. Hala gebe kalma riski var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak, adetten 1 hafta önce yaşanılan cinsel beraberliklerde gebelik beklemiyoruz. Sonrasında da adet gördüyseniz gebe olmamanız gerekir.

  • T. M avatarı

   T. M

   Merhaba hocam. Adetime bir gün kala eşimle korunmasız beraber olduk ve vajina kanaması sonrasında duş aldım. Daha sonra yeniden kanama oldu. Bu kanama vajina kanamasının devamı mı yoksa regl kanaması mı? Ertesi hapı almalı mıyım? Teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak regl öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan birlikteliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • Ece kara avatarı

   Ece kara

   Merhaba hocam adet bitiminden hemen sonra korunmasız cinsel ilişkiye girdik. Hamile kalma olasılığım var mıdır? Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet sonrası yaşanılan korunmasız cinsel beraberliklerde gebe kalma ihtimali vardır. Gebelik istemiyorsanız, önlem olarak ertesi gün hapı kullanabilirsiniz.

  • Ali avatarı

   Ali

   Hocam merhabalar ekimin 30’unda bir cinsel ilişkiye girdik. Vajinaya bir akıntı oldu. Daha sonra Kasım 14’te kız arkadaşım geçtiği aylardaki gibi regl oldu. Hamile kalma durumu nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    İlişki sonrası regl olunduysa gebelik olmaması gerekir.

  • N**** B**** avatarı

   N**** B****

   Merhabalar ben 28 günde bir adet oluyorum. Eşimle reglime 9 gün kala ilişkiye girdim. Hamile kalma ihtimali var mı acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Korunmasız bir ilişki yaşadıysanız gebelik ihtimali olabilir.

  • Nonamee avatarı

   Nonamee

   Benim sorum şu; adetim bittikten dört gün sonra nişanlımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık. Bakireyim ama yanlışlıkla yakın bir yere boşaldı. Ben 9 ya da 10 gün sonra tekrar adet gördüm. Hamile olma ihtimalim var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak, penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Ayse bozkurt avatarı

   Ayse bozkurt

   Merhaba adetten 2 gün önce korunmasız ilişkiye girdik. Hamile kalma ihtimalim var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi 1 haftalık süreçte yaşanılan beraberliklerde, genel olarak gebelik ihtimali oldukça düşüktür.

  • Bulent avatarı

   Bulent

   Merhaba hocam adet kanaması bittiği gün 2 kere korunmasız ilişkiye girdik. Gebelik olur mu? Yani çok az bir rengi vardı sadece, belli bile değildi.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet bitiminden sonra yaşanılan beraberliklerde gebelik oluşabilir.

  • Selin Gümüş avatarı

   Selin Gümüş

   Merhaba Doktor Hanım, adetime 8 gün kala ilişkiye girdik ve eşim içime boşalmadı ama üzerime boşalmasına rağmen meni aşağı doğru aktı. Vajinamda hissettim, hemen koşup yıkamaya çalıştım ama emin değilim. Normalde adetlerim çok düzenlidir. Döngüm 28 gün fakat bu kez 5 gün kala kan geldi ve ilk kez başıma geliyor bu. Üstelik partiküller yok, açık renk kan geliyor. Sizce hamilelik olasılığı var mı? Erken gebelik testi ne zaman sonuç verebilir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Erken yapılan testler yanıltıcı olabilir. Gebelik şüphesi olduğunda; beklediğiniz adetiniz gecikirse test yaptırabilirsiniz.

  • Ayşe demir avatarı

   Ayşe demir

   Merhaba hocam benim adet gecikmem var. Adetimin geleceği gün birliktelik yaşadım ve boşalma olayı oldu. Adetim gelmedi. Tekrar bir boşalma oldu. Hamilelik olur mu? 9 günlük gecikmem var.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda regl öncesi 3-4 günlük süreçte yaşanılan beraberliklerden gebelik beklemiyoruz. Ancak şüpheniz varsa test yaptırabilirsiniz.

  • Karanfil avatarı

   Karanfil

   Merhaba reglimin 1. günü ilişkiye girdik ve içime boşaldı. 1 gün sonrası ertesi gün hapı kullandım. Reglim kesildi. Sadece idrara çıkınca az az geliyor. Hamilelik söz konusu olabilir mi? İhtimali nedir?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normalde regl döneminde yaşanılan beraberliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • İsimsiz avatarı

   İsimsiz

   Hocam merhabalar. Adet olacağımın belirtilerini hissediyordum. Korunmasız olarak ilişkide bulundum. İlişkiden 1 gün sonra regl oldum. Hamilelik riski var mıdır? Ertesi gün hapı almalı mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Regl öncesi yaşanılan birlikteliklerde gebe kalma ihtimali oldukça düşüktür.

  • Ftma avatarı

   Ftma

   Merhaba adetime 9 gün varken eşim günde 2 kere içime boşaldı. Gebe kalır mıyım? 4 gün oldu. 3 buçuk yaşında oğlum da var, yani gebe kalma olasılığım mümkün mü Ayşe hanım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Korunmasız cinsel birlikteliklerde gebelik ihtimali vardır.

  • ceren ayhan avatarı

   ceren ayhan

   Geçen ay adetimden 20 gün sonra temas ile vajina penis sürtünmesi oldu. Baş kısmına sürtünme olmadı. Hamilelik söz konusu olabilir mi? 4 gün adet gecikmesi var.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebelik oluşması için teorik olarak vajen-penis birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Luna avatarı

   Luna

   Merhaba benim reglim ortalama 5 gün sürüyor. 5. günün sabahı ilişkiye girdik ve içime boşaldı. İlişkimiz 2 ocakta oldu ve üzerinden 8 gün geçti. Bazen çok hafif midem bulanıyor ve yumurtalığım ağrıyor gibi. Hamile kalma olasılığım var mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminin son gününde yaşanılan beraberliklerde gebelik oluşabilir.

  • Ayşegül Akça avatarı

   Ayşegül Akça

   Sabah ilişkiye girdik ve ardından adet oldum. Gebelik gelecek aya oluşur mu? Sperm ve yumurtanın canlılığı devam eder mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak adet öncesi yaşanılan birlikteliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • isimsizisimsiz avatarı

   isimsizisimsiz

   Merhaba. Ben geçen ay adetime 2 gün kala ilişkiye girdim. 2 gün sonra adet oldum. Fakat bu ay 5-6 gün gecikti. Geçen ayla bağlantılı olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Genel olarak adetten 2-3 gün önce yaşanan ilişkilerden gebelik beklemiyoruz. Ancak gebelik şüpheniz varsa beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi halinde test yapabilirsiniz.

  • Serap Aydın avatarı

   Serap Aydın

   Merhabalar adet bitiminden 5 gün sonra eşimle ilişkiye girdik. Reglime 10 gün kala kasık ağrılarım, göğüs ağrılarım başladı. Reglime 6 gün kala kahverengi ve pembe lekelenme başladı. Henüz reglime 4 gün var ve kanama hala devam ediyor. Hamile olma olasılığım nedir? Yoksa ara kanama mı yaşıyorum?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Sorularınızın cevabını bilmek için sizi muayene etmem gerekir.

  • Nuriye gül avatarı

   Nuriye gül

   Adet dönemine 1-2 gün kala ve adet döneminde sürtünme yaşanması ile hamile kalınır mı?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak gebe kalınması için penis-vajen birlikteliğinin yaşanması gerekir.

  • Hülya kurulmuş avatarı

   Hülya kurulmuş

   Merhaba doktor hanım. Benim adetimden sonra parça kanlar geliyor. Buna rağmen hamile kalabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Yorum yapabilmek için sizi muayene etmem gerekir.

  • isimsiz avatarı

   isimsiz

   Merhaba reglden 11 gün önce girilen ilişkide hamilelik oluşur mu?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Evet korunmasız bir cinsel birliktelik yaşandıysa gebelik oluşabilir.

  • Defne Öztaş avatarı

   Defne Öztaş

   Hocam merhaba. Benim en sonki regl tarihim 09.02.2023 ve yumurtlama pencerem ise 20 şubat ile 24 şubat arasında gösteriyor. 28 şubatta prezervatifle korunmalı bir ilişkim oldu. 11’inde regl olmam gerekiyordu ancak hala olmadım. Korunduğum halde regle 10 gün kala gebelik olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Prezervatifle korunma oranı %100 değildir. Düşük bir ihtimal de olsa gebelik oluşabilir.

  • Sevim Karabacak avatarı

   Sevim Karabacak

   Normalde adet düzensizliğim var ama adet zamanıma 3 gün kala erkek arkadaşım ile ilişkiye girdim ve aynı gün ertesi gün hap içtim. Şuan ayın 3’ü yani beraber olalı 4 gün oldu ve hala adet olmadım. Hamile miyim sizce?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Normal şartlarda adetten önceki birkaç gün içinde yaşanılan birlikteliklerden gebelik beklemiyoruz. Ertesi gün hapı da gebelik ihtimalini oldukça düşürür. Bu şartlarda gebelik oluşması çok çok düşük bir ihtimaldir.

  • İsmisizzz avatarı

   İsmisizzz

   Adet günümün ilk günü beraber olduk. Gebe kalır mıyım?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminde cinsel birlikteliği asla önermiyoruz. Bu dönemde, özellikle ilk günlerde yaşanılan birlikteliklerde gebelik oluşması çok düşük bir ihtimaldir.

  • Bahar yumurtacı avatarı

   Bahar yumurtacı

   Merhaba reglim 4 gün gecikti ve bugün eşim ile korunmasız bir ilişkimiz oldu. Gebe kalma riskim var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet döneminden hemen önce hamile kalma ihtimali çok düşüktür.

  • N… A… avatarı

   N… A…

   Merhaba adetten 2-3 gün önce ilişkiye girdim ve boşalma oldu. Çoğu aktı zaten. Adet döngüm düzenlidir. Hamile kalma oranı bu dönemde nedir? Cevaplayacağınız için teşekkür ederim.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet öncesi birkaç günlük dönemde gebelik ihtimali oldukça düşüktür ama asla olmaz diyemiyoruz.

  • Ayça Aybüke avatarı

   Ayça Aybüke

   Merhabalar. 10 aylık bebeğim var. Doğumdan sonra adetlerim düzensizleşti. Adetimin bittiği akşam birliktelik yaşadık ve boşalma söz konusu oldu. Hamile olma ihtimalim var mıdır hocam? Testi ne zaman yapmam gerekiyor teşekkürler.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet sonrası yaşanılan korunmasız cinsel birlikteliklerde gebelik oluşabilir. Beklediğiniz adetinizin 7-10 gün gecikmesi halinde test yapabilirsiniz.

  • cncrn avatarı

   cncrn

   Merhaba. Adetime 2-3 gün kala ilişkiye girdik ve zevk suyu dışında içime boşalmadı. Şuan reglim 2-3 gün gecikti. Sizce hamile miyim? Test yapmam için doğru zaman ne zaman?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adetten önceki birkaç günlük süreçte gebelik oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak bir şüpheniz varsa beklediğiniz adetiniz 7-10 gün geciktikten sonra test yapmanız daha doğru olur.

  • Noname avatarı

   Noname

   Adetliyken ilişkiye girdik ve içime boşalma oldu. Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım (adetimin daha en başıydı, kan geliyordu sadece)?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak adetliyken gebe kalınmaz.

  • Noname avatarı

   Noname

   Merhaba hocam reglimin 4. günü erkek arkadaşımla korumasız ilişkiye girdik ama içeri boşalma olmadı. Ancak çıktıktan hemen sonra boşaldı. İlişki sonrasında ve ertesi gün de az miktarda kan geldi. Yani regl kısa süre daha devam etti. Hamilelik ihtimali var mıdır?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak regl döneminde yaşanılan cinsel birlikteliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • Hasan musatafa avatarı

   Hasan musatafa

   Hocam merhaba. Kız arkadaşımla regl olmadan bir gün önce ilişkiye girdik. Korunmasız bir şekilde meni içeri girdi. Ertesi gün regl oldu. Hamile olma olasılığı var mıdır? Ağrıları her zamankinden farklı.

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Teorik olarak adetten önceki birkaç gün yaşanılan birlikteliklerden gebelik beklemiyoruz.

  • Noname avatarı

   Noname

   Merhaba.
   Reglimin 4. günü erkek arkadaşımla sürtünme ile yakınlaşma oldu ve genital bölgeme boşalma oldu. Daha sonra hemen sildik. Sonraki 3 aylık regl dönemimde her ay adet oldum. 4. ayda ise adet döngüm 10 geçti ama hala adet olmadım. Sizce gebelik olabilir mi?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Gebe değilsinizdir.

  • Kardelen soydan Özkaya avatarı

   Kardelen soydan Özkaya

   Merhaba hocam adetim bittikten sonra ilişkiye girdim. Hamile kalma olasılığım var mı acaba?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet sonrası yaşanan korunmasız birlikteliklerde gebelik oluşabilir.

  • Zehra avatarı

   Zehra

   Geçen ay sürekli cinsel ilişkiye girdik ve adet olmaya yakın bıraktık ama 4 gün kahverengi leke geldi ve daha sonra adet oldum. Yine hamile olmuş olabilir miyim?

   • Op. Dr. Ayşe Duman avatarı

    Op. Dr. Ayşe Duman

    Adet olduysanız gebe değilsinizdir.

  Bir yorum yazınız